Domů » Bleskovky » Facebook bude jako chameleon. Mobilní aplikace dovolí měnit barvy

Facebook bude jako chameleon. Mobilní aplikace dovolí měnit barvy

Už od samého založení v roce 2004 je synonymem pro Facebook kombinace bílé a modré barvy. Logo i uživatelské rozhraní jsou zahaleny do těchto barev a až teprve nedávno přišla tato obří sociální síť s možností tmavého vzhledu. Aplikace pro Android se však zřejmě brzy změní v přehlídku barev, která půjde proti dosavadnímu konzervativnímu vzhledu.

Softwarová inženýrka z Hong Kongu jménem Jane Manchun Wong zjistila možnost změny barvy pozadí aplikace Facebook už před několika týdny. Tehdy byla barva vybrána podle profilového obrázku.

Facebook adaptivni barvy 2
Před pár týdny byla objevena skrytá funkce změny barvy pozadí na základě profilové fotky

Tip: Facebook chce konkurovat Zoomu. Messenger Room zvládne až 50 lidí

Bohužel spolehlivost tohoto řešení se neukázala jako příliš velká a někdy byly barvy vybrány jako mix profilové fotky. Jane se nedávno ozvala s aktualizací, která barvu pozadí vybírá z nejbližší barvy úvodního snímku. Způsob výběru správného odstínu je tak mnohem spolehlivější a více lahodí oku.

Facebook adaptivni barvy
Aktualizace přinesla možnost změny pozadí na základě úvodní fotky. Je to elegantní řešení, které hezky vypadá a oživí vzhled vaší zdi

Jane je takový lovec chystaných funkcionalit různých sociálních sítí. Na jejím Twitteru má například další novinky z Facebooku a zajímá se i o Instagram. Tato mladá žena je známá svými věrohodnými a podloženými informace a dá se předpokládat, že během pár týdnů se funkce změny pozadí na základě úvodního snímku bude postupně rozšiřovat mezi širokou veřejnost.

Facebook se zřejmě novými funkcemi snaží udržet jako jedna z hlavních sociálních sítí. V poslední době na oblíbenosti stoupá například TikTok, který nedávno překonal metu 2 miliard uživatelů.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments