Domů » Bleskovky » Facebook bude jako chameleon. Mobilní aplikace dovolí měnit barvy

Facebook bude jako chameleon. Mobilní aplikace dovolí měnit barvy

Už od samého založení v roce 2004 je synonymem pro Facebook kombinace bílé a modré barvy. Logo i uživatelské rozhraní jsou zahaleny do těchto barev a až teprve nedávno přišla tato obří sociální síť s možností tmavého vzhledu. Aplikace pro Android se však zřejmě brzy změní v přehlídku barev, která půjde proti dosavadnímu konzervativnímu vzhledu.

Softwarová inženýrka z Hong Kongu jménem Jane Manchun Wong zjistila možnost změny barvy pozadí aplikace Facebook už před několika týdny. Tehdy byla barva vybrána podle profilového obrázku.

Facebook adaptivni barvy 2
Před pár týdny byla objevena skrytá funkce změny barvy pozadí na základě profilové fotky

Tip: Facebook chce konkurovat Zoomu. Messenger Room zvládne až 50 lidí

Bohužel spolehlivost tohoto řešení se neukázala jako příliš velká a někdy byly barvy vybrány jako mix profilové fotky. Jane se nedávno ozvala s aktualizací, která barvu pozadí vybírá z nejbližší barvy úvodního snímku. Způsob výběru správného odstínu je tak mnohem spolehlivější a více lahodí oku.

Facebook adaptivni barvy
Aktualizace přinesla možnost změny pozadí na základě úvodní fotky. Je to elegantní řešení, které hezky vypadá a oživí vzhled vaší zdi

Jane je takový lovec chystaných funkcionalit různých sociálních sítí. Na jejím Twitteru má například další novinky z Facebooku a zajímá se i o Instagram. Tato mladá žena je známá svými věrohodnými a podloženými informace a dá se předpokládat, že během pár týdnů se funkce změny pozadí na základě úvodního snímku bude postupně rozšiřovat mezi širokou veřejnost.

Facebook se zřejmě novými funkcemi snaží udržet jako jedna z hlavních sociálních sítí. V poslední době na oblíbenosti stoupá například TikTok, který nedávno překonal metu 2 miliard uživatelů.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

2 komentářů

  1. Otázka, kdy to bude dostupné, ale rád bych si to už vyzkoušel. Snad to jako první přijde na iOS :)

    • Barvy jak barvy, já bych byl jako uživatel iOS spíše rád za to, kdybych si mohl změnit zvuk pro příchozí zprávy. Na Androidu mi to šlo, na iOS jsem tuto možnost nenašel. Pokud by někdo věděl, dejte vědět.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).