Domů » Bleskovky » Face ID nově pozná více lidí, na šířku ale stále nefunguje

Face ID nově pozná více lidí, na šířku ale stále nefunguje

Apple na své konferenci WWDC představil celou řadu vesměs drobných novinek, ale jednu poměrně zásadní jaksi opomenul. Face ID se nově naučilo rozpoznávat více lidí. Nová funkce není nikde zmíněna, nicméně v iOS 12 na iPhonech X funguje.

Nastavení je pojmenováno poněkud zvláštním způsobem. Ukrývá se pod volbou „Nastavit alternativní vzhled“ a podobně vágní je i pomocný popis. Z něj se dozvíme, že se Face ID „kontinuálně učí náš vzhled“, ale navíc ještě může „rozpoznat alternativní vzezření“. Z popisu by se zdálo, že jde snad o funkci pro milovníky převleků, nicméně pravda je zřejmě jinde. Apple totiž pravděpodobně v nepříliš vzdálené budoucnosti představí nový iPad, který bude taktéž vybaven Face ID. Podpora více obličejů bude tak pravděpodobně využívána pro funkce rodičovské kontroly.

Vyzkoušeli jsme iOS 12: jaké novinky nás nejvíce zaujaly?

Aktuálně je implementace řešena poněkud nešikovně, neboť neexistuje možnost resetovat pouze jeden obličej, nebo chcete-li vzezření. Vždy tedy musíte znovu nastavit oba obličeje.

V autě „Xko“ stále neodemknete

Od iOS 12 se očekávalo mimo jiné vylepšení Face ID, které by umožnilo iPhone X odemykat i v režimu na šířku. Očekávání se bohužel nepotvrdilo a odemykání obličejem naležato stále nefunguje. To je nepříjemné zejména v autě, kde někteří preferují mít telefon umístěn na šířku. Rychlé a z hlediska řízení bezpečné odemčení pouhým „pohledem“ se přitom přímo nabízí.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. Že pozná více lidí už přeci víme ???? třeba matku a syna ????????????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).