Domů » Bleskovky » Expedice na podivnou planetu: remake české hry pro ZX Spectrum přichází na Android

Expedice na podivnou planetu: remake české hry pro ZX Spectrum přichází na Android

Představte si, že jste obyvatelem vzdálené planety a pracujete ve vesmírném výzkumném ústavě. Vaší úlohou je přijímat zprávy posílané expedicemi, které objevují a zkoumají nové planety. Právě jedna taková expedice dorazila na planetu Zemi a začala nazpět posílat zprávy o svých objevech. Jejich planeta je však příliš daleko, takže se přenos signálu ruší a zprávy přicházejí zkomolené.

Právě to je základní dějovou linkou staré herní klasiky, kterou v devadesátých letech znali snad všichni majitelé počítačů Didaktik a ZX Spectrum. Hra Expedice na podivnou planetu (Universum) tenkrát bavila děti po celém Československu, nicméně po nástupu moderních počítačů upadla v zapomnění. To se ale nyní mění, jelikož titul hlásí návrat alespoň na chytré telefony a tablety s operačním systémem Android.

Hra Expedice na podivnou planetu - gameplay

Hra byla českého původu a poprvé se objevila v roce 1991. Šlo o titul podobný skládání puzzle – cílem bylo postupně složit 68 ilustrovaných obrázků, ale aby to nebylo tak jednoduché, s dílky bylo možné hýbat do všech směrů, otáčet je či zrcadlově překlápět.

Na dnešní poměry je hra neuvěřitelně jednoduchá, nicméně Marián Prekop ze Slovenska se rozhodl vytvořit remake uzpůsobený právě pro dnešní chytré telefony. Autor vzal myšlenku původní hry, vylepšil grafiku, přepracoval ovládání a přidal několik vlastních novinek. A pokud zdoláte všech 68 úrovní, můžete se na konci hry těšit na malé překvapení.

Hra je na Google Play k dispozici zcela zdarma. Další informace o titulu najdete na stránkách vývojáře. Ten přislíbil, že pokud titul bude slavit úspěch, připraví v budoucnu pokračování v podobě Expedice 2, která bude opět plná vtipných ilustrací a humoru.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).