Domů » Články » Exkluzivně: Vše, co jste chtěli vědět o smartphonu Xiaomi Mi-Two

Exkluzivně: Vše, co jste chtěli vědět o smartphonu Xiaomi Mi-Two

Náš čtenář žijící v Pekingu se zúčastnil světové premiéry extrémně nabušeného a extrémně levného smartphonu Xiaomi Mi-Two. Jak celá akce probíhala a proč jej Číňanům závidíme?

V našich končinách poměrně neznámý výrobce Xiaomi oznámil příchod své vlajkové lodi pro letošní rok. Novinka ponese označení Mi-Two a hned v úvodu musím poznamenat, že se máme opravdu na co těšit. Snad největším lákadlem se stane čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 (APQ8064, čipset Krait) s takem 1,5 GHz, který dále doplní grafický akcelerátor Adreno 320.

  

Další specifikace zahrnují 2 GB operační paměti, 4,3palcový IPS displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů (342 ppi) a 16 GB interního úložiště s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na microSD karty. O pořizování fotografií a videa se postará čočka 8Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodu. Výbavu pak uzavře microUSB konektor, GPS, 2Mpx přední kamerka, podpora HSPA+ a Bluetooth 4.0.

     

K uživatelům se Mi-Two dostane s operačním systémem Android ve verzi 4.1 obohaceným o grafickou nadstavbu od tvůrců MIUI ROMek. Rozměry zařízení činí 126 x 62 x 10,2 mm, svou velikostí tedy nebude nijak vybočovat z řad ostatních smartphonů. Potěšit by měla i příjemná hmotnost 145 gramů. Dle slov zástupců společnosti Xiaomi se díky použitému hardwaru můžeme těšit na výkon srovnatelný s herní konzolí Xbox 360. Zda se nejedná o pouhé marketingové řeči se budeme moci přesvědčit již v říjnu, kdy je naplánované oficiální představení. Kromě nabušené výbavy má být stejně příjemná i cena, která bude činit 315 USD (zhruba 6 400,- Kč bez cla a DPH). Co už tak potěšující zprávou není je skutečnost, že s prodejem se počítá primárně na čínském trhu, což dozajista zamrzí nejednoho fanouška mobilní elektroniky.

  

Jeden z našich čtenářů se dostal na oficiální premiéru tohoto modelu a my vám přinášíme jeho zajímavý report z celé akce, ve kterém se dozvíte celou řadu nových informací, které si jinde nepřečtete.

Premiéra v Pekingu se nesla ve velkém stylu

16. srpna 2012 v Pekingu proběhlo představení nabušeného quad-core telefonu Xiaomi Mi-Two od stejnojmenné čínské společnosti (čtěte siao-mi), který běží na upravené verzi Androidu známé pod označením MIUI. Podařilo se mi na tuto akci „urvat“ vstupenku (doslova, byla jich k dispozici necelá tisícovka a do 5 minut bylo vyprodáno), proto jsem jsem se na akci vypravil a sepsal pro čtenáře serveru SmartMania.cz pár dojmů + pořídil nějaké fotografie telefonu samotného.

3D LOOK of Xiaomi MIUI PHONE Mi-Two

Trocha historie: Jak vznikl název MIUI?

Nejdříve trocha historie a objasnění několika pojmů. MIUI začalo jako komunitní projekt před dvěma lety, kdy pár nadšenců začalo pracovat na neoficiálních ROM pro vícero telefonů s Androidem (podobně jako CyanogenMOD, jiná populární modifikace Androida). MI je v čínštině výslovnost jednoho ze znaků pro rýži/obilí, od kterého byl posléze odvozen název nově vzniklé společnosti, UI je pak zkratka z anglického User Interface. Po roce vývoje a postupného rozšiřování portfolia podporovaných zařízení přišla společnost i se svým vlastním telefonem, distribuovaným právě se systémem MIUI.

Ten vešel ve známost jako Xiaomi M1 nebo též MI One Plus a na svou dobu disponoval neuvěřitelným poměrem cena/výkon; posuďte sami: 4″ displej, dvoujádrový (1,5 GHz) procesor postavený na architektuře Snapdragon S3 (Scorpion) od Qualcommu doplněný 1GB RAM a 1950 mAh baterií, to vše za 1999 RMB (v přepočtu při dnešním kurzu, kdy 1 RMB = 3,186 Kč, to dělá necelých 6 500 Kč), bohužel však nikdy neopustil hranice ČLR (uvažujeme-li oficiální prodej). Rok se s rokem sešel a dnes byl představen jeho nástupce, který v mnoha ohledech vysoko nastavenou laťku překonal.

 

Dojmy z premiéry

Celou keynote měl v režii Lei Jun (čtěte Lej Ťün), CEO společnosti Xiaomi a hned na začátek se pochlubil několika čísly. Modelu M1 se zatím prodalo přes 3,5 miliónu kusů, což v porovnání s prodejními čísly Samsungu nebo Applu není nijak závratný počet, ale vzhledem k tomu, že jde o nového hráče (zatím pouze na čínském trhu), není to zase tak špatný výsledek. Xiaomi se tak zařadila mezi tři nejvýznamnější zákazníky společnosti Qualcomm na čínském trhu, což ji přináší silnější vyjednávací pozici při objednávání komponent a tedy i vliv na výslednou cenu.

  

Model M1, potažmo značka Xiaomi se také stala jedním z nejvyhledávanějších pojmů v čínském vyhledávači Baidu (v rámci mobilních technologií). Ale dost bylo čísel, pojďme na očekávaný nový produkt, kterým není nic jiného než…

 

…Xiaomi  1S (S znamená Super), vylepšená verze původního modelu M1. V sále bylo na chvíli cítit zklamání, později se ovšem ukázalo, že se jednalo (mimojiné) o vtípek na adresu jedné ovocnářské společnosti a to hlavní mělo teprve přijít. Přesto si tento kousek také zaslouží pozornost, oproti původnímu modelu přináší procesor taktovaný na vyšší frekvenci (1,7 GHz oproti původním 1,5 GHz) a přední kamerku s rozlišením 2 Mpx, jejíž absence u Xiaomi M1 byla často terčem kritiky, zadní 8 Mpx fotoaparát se také dočkal několika drobných vylepšení. To vše za 1499 RMB (necelých 4 800 Kč). S touto cenou by mohl konkurenci hodně zatopit, zejména v segmentu nižší a střední třídy. Nyní ovšem přichází hlavní bod programu, Xiaomi Mi-Two. Stejně jako u první generace se zde nedočkáme žádných velkých designových výstřelků.

  

Tlačítka jsou vyrobena z kovu, zadní kryt pak z plastu. MicroUSB slot je kombinovaný s MHL (videovýstup skrze redukci). Osobně velmi kladně hodnotím fakt, že se Xiaomi neveze na vlně současného trendu co nejmenší tloušťky na úkor kapacity baterie.

 

I pro druhou generaci bude k dispozici několik barevných krytů v celé řadě pestrých barev. Tolik ke vzhledu, dalším a možná nejdůležitějším bodem byly hardwarové parametry, které jsme sice nakousli už v úvodu, nicméně teď si o nich povíme trochu více. 

   

Srdcem telefonu je nový čtyřjádrový procesor společnosti Qualcomm s označením APQ 8064 postavený na architektuře Snapdragon S4 Krait, jež je vyráběný 28 nm výrobním procesem, kterému sekunduje grafický akcelerátor Adreno 320.

Jedná se o procesor ARM v7, Qualcomm má vlastní značení a Krait odpovídá typu ARM Cortex A15.

 

Více jader nemusí nutně znamenat vyšší spotřebu. Oproti dvoujádrovému procesoru MSM8260 použitém v původním modelu M1 nabídne čtyřjádrový 8064 až o 45 % vyšší výkon s o 63 % nižší spotřebou (zejména díky měnšímu výrobnímu procesu).

 

Grafický procesor Adreno 320 láme rekordy v benchmarcích a snese srovnání s XBOXem, opravdu. Oproti modelu M1 nabízí až 4x vyšší výkon.

Pozadu nezůstává ani velikost úložiště (16 GB ROM) a paměti RAM, která doshuje rovných 2 GB, což je cifra, kterou jsme zatím mohli vidět jen u některých regionálních variant Samsungu Galaxy S III. Ani velké množství najednou spuštěných aplikací by tak nemělo představovat problém.

 

Změn doznala i baterie, došlo ke zvětšení plochy na úkor tloušťky při zachování víceméně stejné kapacity (oproti předchozímu modelu narostla jen o 3,6 %). Dokáže-li uživatel skousnout u telefonu nárůst tloušťky o zhruba 2 mm, bude si moci v rámci příslušenství dokoupit baterii o kapacitě 3 000 mAh.

 

Přední stranu přístroje zdobí 4,3″ IPS displej s rozlišením 720 x 1280 px. Zároveň došlo ke zmenšení okrajů, takže zvětšení displeje o 0,3″ mělo jen malý vliv na celkovou velikost přístroje. Ovladatelnost jednou rukou je pro mě při výběru telefonu jeden ze stěžejních faktorů, touto velikostí se mi tedy trefili přímo do vkusu (4,5″ a větší displeje už subjektivně považuji za „neovladatelná pádla“).

 

Displej je tvořen pouze ze dvou vrstev (dotyková vrstva je součástí krycího skla) což zajišťuje vyšší propustnost světla. Pro zachování stejné viditelnosti je nutná nižší intenzita podsvícení, diplej je tak méně energeticky náročný než starší typy (typicky se strukturou zobrazovací vrstva – vzduch – dotyková vrstva – sklo). Na Gorilla Glass se zřejmě zapoměnlo, jinak by se výrobce přítomností tohoto tvrzeného skla určitě nezapomněl pochlubit.

 

Zde je srovnání PPI (jemnosti zobrazení) s hlavními modely konkurence. Zobrazení je ještě o něco jemnější, než u iPhone 4S s Retina displejem.

  

Vylepšení doznal i 8 Mpx fotoaparát, nyní s velikostí clony 2,0 (oproti 2,4 v modelu M1 nárust o 45 %), což by mělo mimo jiné zajistit vyšší kvalitu fotek focených za horších světelných podmínek. Nebudou chybět ani funkce jako automatická detekce obličeje či stabilizace obrazu. Podle fotek zveřejněných výrobcem se zdá, že telefon bude fotit velice dobře a chybět nebude ani podpora pro nahrávání videa ve fullHD rozlišení.

   

Krom výše zmíněného se dočkáme i spousty dalších funkcí. Za zmínku stojí například USB OTG (díky čemuž půjde k telefonu přes USB připojit myš či klávesnici a mělo by jít také nabíjet jiný telefon), Wi-Fi Display (promítání obrazu z telefonu na velký monitor skrze Wi-Fi) nebo vestavěný barometr.

  

Nelze opomenout ani novou verzi systému MIUI postavenou na nejnovějším Androidu 4.1 „Jelly Bean“. Kromě novinek obsažených v samotném Androidu telefon nabídne nové cloudové služby (úložiště, synchronizace, zálohování), zamknutí a výmaz dat z telefonu na dálku (přes internet i SMS), pokročilou správu aplikací (omezení aplikací automaticky se spouštějících na pozadí, možnost odebírání některých potenciálně nebezpečných oprávnění jako je automatické odesílaní SMS, přístup ke kontaktům či určování polohy). Výčet a podrobnější popis všech funkcí a „zlepšováků“ by nejspíš vydal na další samostatný článek.

  

Jádrem MIUI byla vždy maximální možnost přispůsobitelnosti všeho možného skrze množství témat – od vzhledu a barev různých systémových menu a ikon, přes zamykací obrazovku až po možnost nastavení velikosti písma či dialeru pro ty z nás s horším zrakem (i když mě osobně na obrázcích výše zaujaly spíše jiné věci :-) ).

To vše za…

 

A to nejlepší na závěr. Tenhle skvělý telefon v Číně pořídíte už za 1 999 RMB, tedy stejnou cenu, za jakou byl až donedávna k mání původní model (necelých 6 500 Kč bez DPH). Stejně jako minulý rok, i teď bude k dispozici omezený počet preprodukčních „inženýrských “ kusů pro nadšence a early-adoptery, kteří se dočkají v průběhu září. Regulérní objednávky by pak měly začít v průběhu října. Při tomto poměru cena/výkon se dá opět očekávat obrovský zájem, stejně jako u předchozího modelu, který se kvůli nedostatečným výrobním kapacitám (které však byly postupně navyšovány) prodával ve vlnách a desítky/stovky tisíc kusů byly vyprodány během několika minut po otevření obejdnávek (sám jsem takhle jeden kousek kupoval a chtělo to pevné nervy). Nyní opět uvažuji o pořízení tohoto stroje a jakožto účastník dnešní akce mám privilegium na přednostní zakoupení jednoho kusu. Pokud to tedy vyjde, zkusím pro vás připravit klasickou recenzi. Na papíře to všechno vypadá až moc krásně a zajímá mě, jak moc to bude odpovídat realitě.

 

Připravil jsem pro vás také několik vlastních fotek, které najdete mezi jednotlivými odstavic. Na akci byly na ukázku i nějaké předváděcí kusy (modelů 1S i M2), ale bylo jich jen zhruba 10 a lidí stovky, takže na nějaké důkladnější „osahání“ nebyla příležitost, ale pro namlsání to myslím postačí.

  

Je veliká škoda, že se tenhle levný a extrémně výkonný smartphone do Evropy oficiální cestou nedostane (s největší pravděpodobností, protože poměr cena/výkon je v tomto případě naprosto famózní a Číňanům můžeme jen smutně závidět.

Ondřej Gardavský

70 komentářů

 1. Papierovo jednoznacne kral, optimalizacia by vdaka Miui mohla byt tiez v poriadku.

  Takze navrahujem, kedze SmartMania ma kontakty aj v Pekingu, aby ste zorganizovali skupinovy nakup tychto kuskov. Ja si objednavam jeden :))) Kto sa prida?

  • Adam (neregistrovaný)

   Do toho bych šel myslím taky. MIUI používám na každým telefonu, takže vím, že je super a ještě, když přidají takovej HW…

 2. Jouhou (neregistrovaný)

  Také bych se přidal a objednal jeden kus. Ten foun je fakt famózní.

 3. Taky byh si zebral jeden kousek vypada to hodne zajimave

 4. Výbornej kousek jak se zdá to ale mít češtinu nebude že? Tak budu též číňanům závidět.

 5. Fí ha, to je dělo …..také se přidávám ke skupině objednatelů, jen …unese mé ego ten fakt, že má drahá choť bude mít výkonější foun než já..hmmm…unese :-)

  p.s. mám SG Note

 6. Za tu cenu neskutocne vybaveny telefon, hlavne verzia s 3300 mAh. Len mam obavu, ze v oktobri to nebude, tie stvorjadrove Snapdragony od Qualcommu budu zas meskat.

 7. Ondřej Gardavský

  MIUI podporuje 23 světových jazyků a čeština je mezi nimi.

  Jinak právě kvůli tomu výkonu a ceně očekávám, že bude v prvních fázích poptávka obrovským způsobem převyšovat nabídku, možná i více než u minulého modelu (před rokem značku Xiaomi znalo jen pár nadšenců flashujících ROMky, teď už je to povědomí výrazně širší). Xiaomi už teď bude mít určitě lépe zajištěné výrobní kapacity, ale ty stále nemusí být dostatečné. Obávám se tedy, že objednávky budou opět probíhat ve vlnách, kdy v jednom kole bude uvolněno např. 100k/200k/300k kusů (podle toho, kolik se aktuálně vyrobí) a každý zájemce si v daném kole bude moci objednat pouze jeden. Je to opatření proti překupníkům, kterých se ale i tak najde dost a budou pak telefon nabízet na internetu třeba o 30% dráž. Dělo se to u minulého modelu, děje se to s každým uvedením nového iPhonu, děje se to u spousty jiných věcí (např. donedávna i u lístků na vlak, než zavedli opatření, kdy je lze teď koupit pouze na občanku/pas) a ani tento telefon se tomu nevyhne.

  Zorganizovat skupinový nákup tedy může být problematické – musel bych to řešit přes známé, kteří by to objednávali odjinud (objednávky z více různých účtů na jedné IP adrese by mohly být podezřelé a jako takové stornovány), podobně jak to dělají ti překupníci – naverbují množství lidí, kteří jím to za drobnou úplaty v daném kole „vybojují“.

  • Nebo počkat:)

  • to ano. byva to komplikovane. ale na druhu stranu sa tu bavime o mozno 10 kusoch pre fanusikov smartmanie a nie o celej palete pre nejaky eshop :) Verim, ze by zaujemcovia boli ochotni zaplatit aj za komplikacie a postovne. Ja urcite

  • Ondřej Gardavský

   Taky možnost, ale to může trvat klidně půl roku i víc (zvlášť pokud dojde zase ke zpoždění, minulý rok to byly podzimní povodně v Thajsku, letos to může být kvůli Qualcommu, jak psal někdo výše). Ten jeden kousek Mi-One jsem objednával někdy v dubnu a ještě tehdy to byly líté boje, až někdy od června se nabídka/poptávka trochu stabilizovala a šlo to objednat normálně bez nervů…

  • Ondřej Gardavský

   @MAUIK: uvidíme, můžem zkusit něco zorganizovat, kdyžtak přes PM… každopádně to ale bude docela „o haluzi“ :)

  • Tak v tom pripade poprosim aj o registraciu na cakaciu listinu :) Hmm, kam sa hrabu HTC, Samsung ci Sony :)

  • Taky bych měl eminentní zájem :o), takže kdyby se skutečně něco organizovalo, dejte vědět.

  • Tiez by som mal zaujem o jeden kus :)

  • Kamil (neregistrovaný)

   Taky bych měl 100% zájem. Takže jestli bude nějaká hromadná objednávka, tak si ho beru taky! Dejte vědět.

  • Nebyl by odkaz do Číny na ten eshop?

 8. Nokia nechť sleduje a učí se. Vydat totálně nejnabušenejší telefon, vyvolat jeho brutální nedostatek a k tomu davové šílenství? A to všechno prodávat za tak pěknou cenu?

  S takovými parametry by ten telefon mohl u nás stát stejně jako L900 a prodával by se lépe.

  Oni jdou zatím cestou, že vydávají pěkné, ale prostě průměrné modely a diví se, že ani přes masivní marketing nemají potřebný ohlas…

  • VNavratil (neregistrovaný)

   Přesně tak a do toho se snaží navodit pocit, že jsou jejich telefony nějakým způsobem unikátní. Zatím jsem nepřišel čím.

  • Já ho mám, ten telefon je dobrej, ale prostě to není na to, aby Nokia s takovým zařízením pomýšlela na návrat na špičku.

 9. Nevím, jestli by se jednalo jen o 10 kusů :D Mám sice NOTE (báječnej), ale tento bych určitě bral jako záložní(jen díky „malému“ displeji) ;) Takže když tak se ozvěte, pokud se bude organizovat nákup. Díky

 10. Ten volitelny AKUMULATOR 3000 mAh v RAMCI PRISLUSENSTVI je vcelku PRULOM!!! ZBYTECNE se tady ceka na nove technologie akumulatoru, ktere stale neprichazeji jenom se o nich jiz MNOHO let mluvi, pritom prozatimni reseni je tak SNADNE!!! Staci pouhe 2 mm a mame akumulator obrich rozmeru ;-)

 11. Guntroman (neregistrovaný)

  Tu jsem neco nasel ;)

  [odkaz]

 12. mareksss (neregistrovaný)

  Ak by sa kupa zorganizovala mal by som tiez o jeden zaujem :)

 13. unavix (neregistrovaný)

  Jestli je ještě místo na seznamu čekatelů tak bych taky bral jeden kousek (vzal bych i tři najednou pro zbytek rodiny)Do teď sem válčil na HTC a už mě hodně nebaví jejich přístup.

 14. Kdyby byla ta možnost, tak bych také vzal jeden kousek. :)

 15. No, už se kupci množí…..:-)

 16. zeby nakoniec predsa aj ta paleta bola malo? :D

 17. Vena (neregistrovaný)

  Taky bych bych vzal jeden kus, teda pokud to půjde ;)

 18. no taky bych mel velký zájem jeto super mobil půjde to tam koupit a sem dostat a kdy bude to asi trochu trvat

 19. No, předpokládám, že pokus o nákup a distribuci je zde skutečně jen jako výkřik do tmy a že je zde dost zájemců, ale nikdo kdo by podobnou akci zorganizoval. Přestože jsem uživatelem WM a WP, tenhle telefon se mi líbí jak výbavou, tak samotným vzhledem, takže o nákupu skutečně uvažuji.

  Je zde někdo kdo má s podobným nákupem zkušenosti? Mohu se pokusit akci zaštítit papírově. Prodej je naplánován až od září a nemyslím že by se skutečně jednalo o extrémně velkou akci.

  • Autor clanku zije v Cine, takze ked ho slusne poprosime a zlozime sa mu na nejaku flasku ako bonus za sprostredkovanie, mozno sa nad nami zlutuje a kupi to :)

  • blaztar (neregistrovaný)

   Pokud by se nějaká taková skupina dala dokupy, rád bych se také přidal. Dyštak dejte echo na [odkaz] .. díky

   ps: autor píše že měl jejich první mobil, zajímal by mě názor na kvalitu zpracování .)

  • Taky bych měl zájem, kdyby něco tak pište PM. Jinak by mě také zajímal názor na kvalitu zpracování.

 20. Honza (neregistrovaný)

  Jestli se bude objednavat vemu 3

 21. Zase to neprehanejte. Rad bych se mylil, ale je to cinan. Fotak 8Mpx vypada OK, ale kvalitu bych nehledal. Podobne to ocekavam u zpracovani. Cena 6500 vypada pekne, ale pridejte si DPH a jste na cca 8000 CZK. Podotykam, ze tady realne bez zaruky. Za 10 muzete mit treba ten Nexus. Neprijde mi to jako radikalni rozdil, ale to jsem asi ja, kdo nechape, k cemu Vam bude pocit vykonu, ktery realne nevyuzijete. Nez abych si koupil takovyho cinana (podobne jako u tabletu), vezmu neco normalniho.

  • ak bude os odladeny (co vraj MIUI je), tak mozno aj ten vykon vyuzijes (rozne hry atd…) Inak „cinanov“ by som az tak nepodcenoval, okrem suniek typu Hujahej vedia vyrobit uz aj kvalitne zariadenia, dost chvaly som cital napr. na Meizu…

  • Ano Meizu dělá velmi kvalitní a výkonné přístroje s dobrou podporou. Snažím se dostat k Meizu MX Quad-Core.

  • empe (neregistrovaný)

   Tu je realna cena za co sa to da kupit

   [odkaz]

 22. bobik3331 (neregistrovaný)

  Hlásím se taky o jeden.

 23. tak zda sa, ze chcu aj v Europe oficialne predavat. Ale az od buduceho roka vraj [odkaz]

 24. Pecka kousek. Snad v záři HTC představí podobný model s MSM8260 a Adreno 320 ,abych si ho mohl koupit :)

  • vtipalek, silno pochybujem, ze HTC tento rok predstavi dalsiu vlajkovu lod a keby aj nahodou, tak to zas niecim zmrvi :) minimalne svojim Sense :)

  • Sense je náhodou luxusní prostředí!

  • Senze je nejvetsi SW lagovaci prasarna,ktera zere prostredky a dela z Androidu omalovanky.

  • Tak na co pak ten výkon telefonu by byl. Mě se SENSE líbí ze všech nejvíc a určitě nejsem sám. Co já vím tak hlavně díky HTC a jeho SENSE/Touchflo 3D se prodával WM v solidním množství.

  • Jiří (neregistrovaný)

   absolutně nechápu… sense bylo první čeho jsem se po pořízení desira (ještě první den) zbavoval… přechod root a flash byly až v následujícím týdnu

 25. Shavel (neregistrovaný)

  Pěkně hezky. Zajímalo by mě, jestli to pojede i u nás i s naším 3G případně s možnobudoucím LTE

  • Ondřej Gardavský

   Všichni tři hlavní operátoři v ČR mají 3G síť postavenou standardu WCDMA, takže není důvod, aby to nejelo (později nejspíš vyjde i CDMA verze, ale ta nás v ČR zajímat nemusí, u:fon sice tuto technologii používá, ale údajně je to nějaká málo rozšířená mutace, se kterou nejsou běžná CDMA zařízení kompatibilní). Podpora LTE nebyla nikde zmíněna a neměla by smysl, jelikož je ten telefon určen primárně pro čínský trh, kde zatím LTE není. China Mobile zatím experimentuje s vlastním proprietárním standardem 4G sítě, ale to nás opět nemusí zajímat, protože to bude se zbytkem světa nekompatibilní stejně jako jejich současná TD-SCDMA 3G síť. No a než se dočkáme my v ČR, tak taky ještě uplyne hodně vody, pokud bude Xiaomi dodržovat jednoletý cyklus obměny produktů, tak tou dobou už bude na trhu minimálně tak čtvrtá generace, kde možná podpora LTE bude, protože tou dobou už by to mohlo začít dávat smysl i tady v Číně…

 26. Quanta (neregistrovaný)

  Jo jesli nekdo bude delat velkou objednavku pridavam se taky , rad bych nejakej mobil , kterej rozbehne vsech no :D

 27. Tomas (neregistrovaný)

  Ja by som mal tiež záujem, ak sa to podarí zorganizovať, ozvite sa mi na: [odkaz]

  Ďakujem

 28. Pokud se bude organizovat nějáká hromadná objednávací akce, dejte vědět, mám zájem..

 29. David kralicek (neregistrovaný)

  Dnes jsem posal par dotazu do spolecnosti Xiaomi ohledne moznosti nákupu zařízení Mi-Two.Pokud vse dobre dopadne, dam vedet.

 30. Stano (neregistrovaný)

  vie mi niekto povedat, ci to ma ANT+?

  • VVelda (neregistrovaný)

   Určitě to má ANT+, jen se zatím tají… :o) Nee, buďme realisti, kdyby ho měl, tak se o tom zmíní. Není to něco co by měl každý (jen Xperie pokud vím, ale možná se mýlím – [odkaz] ), tak by se tím určitě pochlubily.

 31. VVelda (neregistrovaný)

  Jen bych směrem k autorovi podotknul, že Qualcomm nepoužívá jen vlastní značení, ale používá vlastní značení, protože používá vlastní design procesorů (jako jediný). Kusé ale jendoznačné informace jsou na Wikipedii (en), a do podrobna kdyžtak pohledat na xda. ;-)

 32. Do srovnání toho PPI zapoměli napsat Sony Xperii S, která ho má stejné

 33. Lukáš (neregistrovaný)

  Nikde jsem neviděl zmínku o NFC.Chybí nebo na ní jen neupozornili?

 34. Jirka (neregistrovaný)

  Taky se připojuju. Beru jeden.

 35. Dawe (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  domlouváme speciální distribuční cestu do České Republiky.

  Pokud se vše povede, budeme jako první obchod u nás nabízet tento supertelefon. Pokud máte zájem doporučuji zaregistrovat odběr novinek [odkaz] aby vám tato akce neutekla.

  Hezký den

  tým Booth.cz

 36. Booth.cz (neregistrovaný)

  Dobrý den,

  pro příznivce značky Xiaomi máme dobrou zprávu. Oficiální evropská distribuce již existuje a získali jsme také smlouvu o výhradním zastoupení pro Českou republiku. Xiaomi tedy bude možné zakoupit i na českém trhu. Více o cenách, termínech dodání, servisním zázemí atd. budeme informovat v dohledné době v oficiální tiskové zprávě.

  Hezký den

  tým Booth.cz

  • No když jsem koukal na ceny vašich telefonů, tak mám hrůzu z ceny Xiaomi Mi-Two. Bez urážky…

 37. amaze (neregistrovaný)

  kdyby se něco objednávalo nebo se znal nějáký ověřený zdroj tak se ozvěte :) [odkaz]

 38. Lukáš (neregistrovaný)

  Taky mi prosím napište, kdyby se nějaká hromadná objednávka konala… Měl bych o telefon zájem…

 39. ofis (neregistrovaný)

  tiež by som mal záujem. e-mail: [odkaz]

 40. horac pantoc (neregistrovaný)

  xiaomi mi2 se začne oficiálně prodávat zítra, ale už dnes je k mání skladem třeba v tomto obchodě [odkaz]

 41. Mates (neregistrovaný)

  Na ofic stránkách už berou rezervace a 30 října půjde první várka 50 tisíc kusů a v polovině listopadu 25 milionu kusů:). S poštovným do ČR bude telefon stát lehce přes 7 tisíc. Počkám si na nějaké recenze a myslím, že v druhé várce v listopadu si ho objednám:). HW je naprostá špička a doufám, že bude i kvalitní zpracovaní alespoň na úrovni samsungu a fazolový android bude dobře odladěný. Znám kvalitu spousty těch levných čínských smartphonů od kopií iPhonu až po atd.. Snad bude Xiaomi v tomto ohledu jiný.

 42. Kto kupi Xiaomi MI2 32GB uplne novy + 3100mAh baterka navyse + ruzovy kryt:-) ? [odkaz] 0918 623 179

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).