Domů » Články » Exkluzivně: Vše, co jste chtěli vědět o smartphonu Xiaomi Mi-Two

Exkluzivně: Vše, co jste chtěli vědět o smartphonu Xiaomi Mi-Two

Náš čtenář žijící v Pekingu se zúčastnil světové premiéry extrémně nabušeného a extrémně levného smartphonu Xiaomi Mi-Two. Jak celá akce probíhala a proč jej Číňanům závidíme?

V našich končinách poměrně neznámý výrobce Xiaomi oznámil příchod své vlajkové lodi pro letošní rok. Novinka ponese označení Mi-Two a hned v úvodu musím poznamenat, že se máme opravdu na co těšit. Snad největším lákadlem se stane čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 (APQ8064, čipset Krait) s takem 1,5 GHz, který dále doplní grafický akcelerátor Adreno 320.


  

Další specifikace zahrnují 2 GB operační paměti, 4,3palcový IPS displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů (342 ppi) a 16 GB interního úložiště s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na microSD karty. O pořizování fotografií a videa se postará čočka 8Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodu. Výbavu pak uzavře microUSB konektor, GPS, 2Mpx přední kamerka, podpora HSPA+ a Bluetooth 4.0.

     

K uživatelům se Mi-Two dostane s operačním systémem Android ve verzi 4.1 obohaceným o grafickou nadstavbu od tvůrců MIUI ROMek. Rozměry zařízení činí 126 x 62 x 10,2 mm, svou velikostí tedy nebude nijak vybočovat z řad ostatních smartphonů. Potěšit by měla i příjemná hmotnost 145 gramů. Dle slov zástupců společnosti Xiaomi se díky použitému hardwaru můžeme těšit na výkon srovnatelný s herní konzolí Xbox 360. Zda se nejedná o pouhé marketingové řeči se budeme moci přesvědčit již v říjnu, kdy je naplánované oficiální představení. Kromě nabušené výbavy má být stejně příjemná i cena, která bude činit 315 USD (zhruba 6 400,- Kč bez cla a DPH). Co už tak potěšující zprávou není je skutečnost, že s prodejem se počítá primárně na čínském trhu, což dozajista zamrzí nejednoho fanouška mobilní elektroniky.

  

Jeden z našich čtenářů se dostal na oficiální premiéru tohoto modelu a my vám přinášíme jeho zajímavý report z celé akce, ve kterém se dozvíte celou řadu nových informací, které si jinde nepřečtete.

Premiéra v Pekingu se nesla ve velkém stylu

16. srpna 2012 v Pekingu proběhlo představení nabušeného quad-core telefonu Xiaomi Mi-Two od stejnojmenné čínské společnosti (čtěte siao-mi), který běží na upravené verzi Androidu známé pod označením MIUI. Podařilo se mi na tuto akci „urvat“ vstupenku (doslova, byla jich k dispozici necelá tisícovka a do 5 minut bylo vyprodáno), proto jsem jsem se na akci vypravil a sepsal pro čtenáře serveru SmartMania.cz pár dojmů + pořídil nějaké fotografie telefonu samotného.

Trocha historie: Jak vznikl název MIUI?

Nejdříve trocha historie a objasnění několika pojmů. MIUI začalo jako komunitní projekt před dvěma lety, kdy pár nadšenců začalo pracovat na neoficiálních ROM pro vícero telefonů s Androidem (podobně jako CyanogenMOD, jiná populární modifikace Androida). MI je v čínštině výslovnost jednoho ze znaků pro rýži/obilí, od kterého byl posléze odvozen název nově vzniklé společnosti, UI je pak zkratka z anglického User Interface. Po roce vývoje a postupného rozšiřování portfolia podporovaných zařízení přišla společnost i se svým vlastním telefonem, distribuovaným právě se systémem MIUI.

Ten vešel ve známost jako Xiaomi M1 nebo též MI One Plus a na svou dobu disponoval neuvěřitelným poměrem cena/výkon; posuďte sami: 4″ displej, dvoujádrový (1,5 GHz) procesor postavený na architektuře Snapdragon S3 (Scorpion) od Qualcommu doplněný 1GB RAM a 1950 mAh baterií, to vše za 1999 RMB (v přepočtu při dnešním kurzu, kdy 1 RMB = 3,186 Kč, to dělá necelých 6 500 Kč), bohužel však nikdy neopustil hranice ČLR (uvažujeme-li oficiální prodej). Rok se s rokem sešel a dnes byl představen jeho nástupce, který v mnoha ohledech vysoko nastavenou laťku překonal.

 


Dojmy z premiéry

Celou keynote měl v režii Lei Jun (čtěte Lej Ťün), CEO společnosti Xiaomi a hned na začátek se pochlubil několika čísly. Modelu M1 se zatím prodalo přes 3,5 miliónu kusů, což v porovnání s prodejními čísly Samsungu nebo Applu není nijak závratný počet, ale vzhledem k tomu, že jde o nového hráče (zatím pouze na čínském trhu), není to zase tak špatný výsledek. Xiaomi se tak zařadila mezi tři nejvýznamnější zákazníky společnosti Qualcomm na čínském trhu, což ji přináší silnější vyjednávací pozici při objednávání komponent a tedy i vliv na výslednou cenu.

  

Model M1, potažmo značka Xiaomi se také stala jedním z nejvyhledávanějších pojmů v čínském vyhledávači Baidu (v rámci mobilních technologií). Ale dost bylo čísel, pojďme na očekávaný nový produkt, kterým není nic jiného než…

 

…Xiaomi  1S (S znamená Super), vylepšená verze původního modelu M1. V sále bylo na chvíli cítit zklamání, později se ovšem ukázalo, že se jednalo (mimojiné) o vtípek na adresu jedné ovocnářské společnosti a to hlavní mělo teprve přijít. Přesto si tento kousek také zaslouží pozornost, oproti původnímu modelu přináší procesor taktovaný na vyšší frekvenci (1,7 GHz oproti původním 1,5 GHz) a přední kamerku s rozlišením 2 Mpx, jejíž absence u Xiaomi M1 byla často terčem kritiky, zadní 8 Mpx fotoaparát se také dočkal několika drobných vylepšení. To vše za 1499 RMB (necelých 4 800 Kč). S touto cenou by mohl konkurenci hodně zatopit, zejména v segmentu nižší a střední třídy. Nyní ovšem přichází hlavní bod programu, Xiaomi Mi-Two. Stejně jako u první generace se zde nedočkáme žádných velkých designových výstřelků.

  

Tlačítka jsou vyrobena z kovu, zadní kryt pak z plastu. MicroUSB slot je kombinovaný s MHL (videovýstup skrze redukci). Osobně velmi kladně hodnotím fakt, že se Xiaomi neveze na vlně současného trendu co nejmenší tloušťky na úkor kapacity baterie.

 

I pro druhou generaci bude k dispozici několik barevných krytů v celé řadě pestrých barev. Tolik ke vzhledu, dalším a možná nejdůležitějším bodem byly hardwarové parametry, které jsme sice nakousli už v úvodu, nicméně teď si o nich povíme trochu více. 

   


Srdcem telefonu je nový čtyřjádrový procesor společnosti Qualcomm s označením APQ 8064 postavený na architektuře Snapdragon S4 Krait, jež je vyráběný 28 nm výrobním procesem, kterému sekunduje grafický akcelerátor Adreno 320.

Jedná se o procesor ARM v7, Qualcomm má vlastní značení a Krait odpovídá typu ARM Cortex A15.

 

Více jader nemusí nutně znamenat vyšší spotřebu. Oproti dvoujádrovému procesoru MSM8260 použitém v původním modelu M1 nabídne čtyřjádrový 8064 až o 45 % vyšší výkon s o 63 % nižší spotřebou (zejména díky měnšímu výrobnímu procesu).

 

Grafický procesor Adreno 320 láme rekordy v benchmarcích a snese srovnání s XBOXem, opravdu. Oproti modelu M1 nabízí až 4x vyšší výkon.

Pozadu nezůstává ani velikost úložiště (16 GB ROM) a paměti RAM, která doshuje rovných 2 GB, což je cifra, kterou jsme zatím mohli vidět jen u některých regionálních variant Samsungu Galaxy S III. Ani velké množství najednou spuštěných aplikací by tak nemělo představovat problém.

 

Změn doznala i baterie, došlo ke zvětšení plochy na úkor tloušťky při zachování víceméně stejné kapacity (oproti předchozímu modelu narostla jen o 3,6 %). Dokáže-li uživatel skousnout u telefonu nárůst tloušťky o zhruba 2 mm, bude si moci v rámci příslušenství dokoupit baterii o kapacitě 3 000 mAh.

 

Přední stranu přístroje zdobí 4,3″ IPS displej s rozlišením 720 x 1280 px. Zároveň došlo ke zmenšení okrajů, takže zvětšení displeje o 0,3″ mělo jen malý vliv na celkovou velikost přístroje. Ovladatelnost jednou rukou je pro mě při výběru telefonu jeden ze stěžejních faktorů, touto velikostí se mi tedy trefili přímo do vkusu (4,5″ a větší displeje už subjektivně považuji za „neovladatelná pádla“).

 

Displej je tvořen pouze ze dvou vrstev (dotyková vrstva je součástí krycího skla) což zajišťuje vyšší propustnost světla. Pro zachování stejné viditelnosti je nutná nižší intenzita podsvícení, diplej je tak méně energeticky náročný než starší typy (typicky se strukturou zobrazovací vrstva – vzduch – dotyková vrstva – sklo). Na Gorilla Glass se zřejmě zapoměnlo, jinak by se výrobce přítomností tohoto tvrzeného skla určitě nezapomněl pochlubit.

 

Zde je srovnání PPI (jemnosti zobrazení) s hlavními modely konkurence. Zobrazení je ještě o něco jemnější, než u iPhone 4S s Retina displejem.

  

Vylepšení doznal i 8 Mpx fotoaparát, nyní s velikostí clony 2,0 (oproti 2,4 v modelu M1 nárust o 45 %), což by mělo mimo jiné zajistit vyšší kvalitu fotek focených za horších světelných podmínek. Nebudou chybět ani funkce jako automatická detekce obličeje či stabilizace obrazu. Podle fotek zveřejněných výrobcem se zdá, že telefon bude fotit velice dobře a chybět nebude ani podpora pro nahrávání videa ve fullHD rozlišení.

   

Krom výše zmíněného se dočkáme i spousty dalších funkcí. Za zmínku stojí například USB OTG (díky čemuž půjde k telefonu přes USB připojit myš či klávesnici a mělo by jít také nabíjet jiný telefon), Wi-Fi Display (promítání obrazu z telefonu na velký monitor skrze Wi-Fi) nebo vestavěný barometr.

  

Nelze opomenout ani novou verzi systému MIUI postavenou na nejnovějším Androidu 4.1 „Jelly Bean“. Kromě novinek obsažených v samotném Androidu telefon nabídne nové cloudové služby (úložiště, synchronizace, zálohování), zamknutí a výmaz dat z telefonu na dálku (přes internet i SMS), pokročilou správu aplikací (omezení aplikací automaticky se spouštějících na pozadí, možnost odebírání některých potenciálně nebezpečných oprávnění jako je automatické odesílaní SMS, přístup ke kontaktům či určování polohy). Výčet a podrobnější popis všech funkcí a „zlepšováků“ by nejspíš vydal na další samostatný článek.

  

Jádrem MIUI byla vždy maximální možnost přispůsobitelnosti všeho možného skrze množství témat – od vzhledu a barev různých systémových menu a ikon, přes zamykací obrazovku až po možnost nastavení velikosti písma či dialeru pro ty z nás s horším zrakem (i když mě osobně na obrázcích výše zaujaly spíše jiné věci :-) ).

To vše za…

 

A to nejlepší na závěr. Tenhle skvělý telefon v Číně pořídíte už za 1 999 RMB, tedy stejnou cenu, za jakou byl až donedávna k mání původní model (necelých 6 500 Kč bez DPH). Stejně jako minulý rok, i teď bude k dispozici omezený počet preprodukčních „inženýrských “ kusů pro nadšence a early-adoptery, kteří se dočkají v průběhu září. Regulérní objednávky by pak měly začít v průběhu října. Při tomto poměru cena/výkon se dá opět očekávat obrovský zájem, stejně jako u předchozího modelu, který se kvůli nedostatečným výrobním kapacitám (které však byly postupně navyšovány) prodával ve vlnách a desítky/stovky tisíc kusů byly vyprodány během několika minut po otevření obejdnávek (sám jsem takhle jeden kousek kupoval a chtělo to pevné nervy). Nyní opět uvažuji o pořízení tohoto stroje a jakožto účastník dnešní akce mám privilegium na přednostní zakoupení jednoho kusu. Pokud to tedy vyjde, zkusím pro vás připravit klasickou recenzi. Na papíře to všechno vypadá až moc krásně a zajímá mě, jak moc to bude odpovídat realitě.

 

Připravil jsem pro vás také několik vlastních fotek, které najdete mezi jednotlivými odstavic. Na akci byly na ukázku i nějaké předváděcí kusy (modelů 1S i M2), ale bylo jich jen zhruba 10 a lidí stovky, takže na nějaké důkladnější „osahání“ nebyla příležitost, ale pro namlsání to myslím postačí.

  

Je veliká škoda, že se tenhle levný a extrémně výkonný smartphone do Evropy oficiální cestou nedostane (s největší pravděpodobností, protože poměr cena/výkon je v tomto případě naprosto famózní a Číňanům můžeme jen smutně závidět.


Ondřej Gardavský

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mauik
Uživatel
Mauik

Papierovo jednoznacne kral, optimalizacia by vdaka Miui mohla byt tiez v poriadku.

Takze navrahujem, kedze SmartMania ma kontakty aj v Pekingu, aby ste zorganizovali skupinovy nakup tychto kuskov. Ja si objednavam jeden :))) Kto sa prida?

Adam (neregistrovaný)
Anonym
Adam (neregistrovaný)

Do toho bych šel myslím taky. MIUI používám na každým telefonu, takže vím, že je super a ještě, když přidají takovej HW…

blikcvak
Uživatel
blikcvak

Také bych se přidal a objednal jeden kus. Ten foun je fakt famózní.

Koudy69
Uživatel
Koudy69

Taky byh si zebral jeden kousek vypada to hodne zajimave

Dragis
Uživatel
Dragis

Výbornej kousek jak se zdá to ale mít češtinu nebude že? Tak budu též číňanům závidět.

jacek
Uživatel
jacek

Fí ha, to je dělo …..také se přidávám ke skupině objednatelů, jen …unese mé ego ten fakt, že má drahá choť bude mít výkonější foun než já..hmmm…unese :-)

p.s. mám SG Note

mino
Uživatel
mino

Za tu cenu neskutocne vybaveny telefon, hlavne verzia s 3300 mAh. Len mam obavu, ze v oktobri to nebude, tie stvorjadrove Snapdragony od Qualcommu budu zas meskat.

mceza
Uživatel
mceza

Nokia nechť sleduje a učí se. Vydat totálně nejnabušenejší telefon, vyvolat jeho brutální nedostatek a k tomu davové šílenství? A to všechno prodávat za tak pěknou cenu?

S takovými parametry by ten telefon mohl u nás stát stejně jako L900 a prodával by se lépe.

Oni jdou zatím cestou, že vydávají pěkné, ale prostě průměrné modely a diví se, že ani přes masivní marketing nemají potřebný ohlas…

VNavratil (neregistrovaný)
Anonym
VNavratil (neregistrovaný)

Přesně tak a do toho se snaží navodit pocit, že jsou jejich telefony nějakým způsobem unikátní. Zatím jsem nepřišel čím.

mceza
Uživatel
mceza

Já ho mám, ten telefon je dobrej, ale prostě to není na to, aby Nokia s takovým zařízením pomýšlela na návrat na špičku.

Jumbo78
Uživatel
Jumbo78

Nevím, jestli by se jednalo jen o 10 kusů :D Mám sice NOTE (báječnej), ale tento bych určitě bral jako záložní(jen díky „malému“ displeji) ;) Takže když tak se ozvěte, pokud se bude organizovat nákup. Díky

bkf1
Uživatel
bkf1

Ten volitelny AKUMULATOR 3000 mAh v RAMCI PRISLUSENSTVI je vcelku PRULOM!!! ZBYTECNE se tady ceka na nove technologie akumulatoru, ktere stale neprichazeji jenom se o nich jiz MNOHO let mluvi, pritom prozatimni reseni je tak SNADNE!!! Staci pouhe 2 mm a mame akumulator obrich rozmeru ;-)

Guntroman (neregistrovaný)
Anonym
Guntroman (neregistrovaný)

Tu jsem neco nasel ;)

[odkaz]

mareksss (neregistrovaný)
Anonym
mareksss (neregistrovaný)

Ak by sa kupa zorganizovala mal by som tiez o jeden zaujem :)

unavix (neregistrovaný)
Anonym
unavix (neregistrovaný)

Jestli je ještě místo na seznamu čekatelů tak bych taky bral jeden kousek (vzal bych i tři najednou pro zbytek rodiny)Do teď sem válčil na HTC a už mě hodně nebaví jejich přístup.

Coldrider
Uživatel
Coldrider

Kdyby byla ta možnost, tak bych také vzal jeden kousek. :)

jacek
Uživatel
jacek

No, už se kupci množí…..:-)

Mauik
Uživatel
Mauik

zeby nakoniec predsa aj ta paleta bola malo? :D

Vena400
Uživatel
Vena400

Taky bych bych vzal jeden kus, teda pokud to půjde ;)

korzar 28
Uživatel
korzar 28

no taky bych mel velký zájem jeto super mobil půjde to tam koupit a sem dostat a kdy bude to asi trochu trvat

Gooorila
Uživatel
Gooorila

No, předpokládám, že pokus o nákup a distribuci je zde skutečně jen jako výkřik do tmy a že je zde dost zájemců, ale nikdo kdo by podobnou akci zorganizoval. Přestože jsem uživatelem WM a WP, tenhle telefon se mi líbí jak výbavou, tak samotným vzhledem, takže o nákupu skutečně uvažuji.

Je zde někdo kdo má s podobným nákupem zkušenosti? Mohu se pokusit akci zaštítit papírově. Prodej je naplánován až od září a nemyslím že by se skutečně jednalo o extrémně velkou akci.

biscuit84
Uživatel
biscuit84

Autor clanku zije v Cine, takze ked ho slusne poprosime a zlozime sa mu na nejaku flasku ako bonus za sprostredkovanie, mozno sa nad nami zlutuje a kupi to :)

blaztar (neregistrovaný)
Anonym
blaztar (neregistrovaný)

Pokud by se nějaká taková skupina dala dokupy, rád bych se také přidal. Dyštak dejte echo na [odkaz] .. díky

ps: autor píše že měl jejich první mobil, zajímal by mě názor na kvalitu zpracování .)

blikcvak
Uživatel
blikcvak

Taky bych měl zájem, kdyby něco tak pište PM. Jinak by mě také zajímal názor na kvalitu zpracování.

jura555
Uživatel
jura555

Jestli se bude objednavat vemu 3

mberdych
Uživatel
mberdych

Zase to neprehanejte. Rad bych se mylil, ale je to cinan. Fotak 8Mpx vypada OK, ale kvalitu bych nehledal. Podobne to ocekavam u zpracovani. Cena 6500 vypada pekne, ale pridejte si DPH a jste na cca 8000 CZK. Podotykam, ze tady realne bez zaruky. Za 10 muzete mit treba ten Nexus. Neprijde mi to jako radikalni rozdil, ale to jsem asi ja, kdo nechape, k cemu Vam bude pocit vykonu, ktery realne nevyuzijete. Nez abych si koupil takovyho cinana (podobne jako u tabletu), vezmu neco normalniho.

biscuit84
Uživatel
biscuit84

ak bude os odladeny (co vraj MIUI je), tak mozno aj ten vykon vyuzijes (rozne hry atd…) Inak „cinanov“ by som az tak nepodcenoval, okrem suniek typu Hujahej vedia vyrobit uz aj kvalitne zariadenia, dost chvaly som cital napr. na Meizu…

diviline
Uživatel
diviline

Ano Meizu dělá velmi kvalitní a výkonné přístroje s dobrou podporou. Snažím se dostat k Meizu MX Quad-Core.

empe
Uživatel
empe

Tu je realna cena za co sa to da kupit

[odkaz]

bobik3331 (neregistrovaný)
Anonym
bobik3331 (neregistrovaný)

Hlásím se taky o jeden.

Mauik
Uživatel
Mauik

tak zda sa, ze chcu aj v Europe oficialne predavat. Ale az od buduceho roka vraj [odkaz]

Vlastimil Bartošák
Uživatel
Vlastimil Bartošák

Pecka kousek. Snad v záři HTC představí podobný model s MSM8260 a Adreno 320 ,abych si ho mohl koupit :)

biscuit84
Uživatel
biscuit84

vtipalek, silno pochybujem, ze HTC tento rok predstavi dalsiu vlajkovu lod a keby aj nahodou, tak to zas niecim zmrvi :) minimalne svojim Sense :)

Vlastimil Bartošák
Uživatel
Vlastimil Bartošák

Sense je náhodou luxusní prostředí!

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Senze je nejvetsi SW lagovaci prasarna,ktera zere prostredky a dela z Androidu omalovanky.

Vlastimil Bartošák
Uživatel
Vlastimil Bartošák

Tak na co pak ten výkon telefonu by byl. Mě se SENSE líbí ze všech nejvíc a určitě nejsem sám. Co já vím tak hlavně díky HTC a jeho SENSE/Touchflo 3D se prodával WM v solidním množství.

Jiří (neregistrovaný)
Anonym
Jiří (neregistrovaný)

absolutně nechápu… sense bylo první čeho jsem se po pořízení desira (ještě první den) zbavoval… přechod root a flash byly až v následujícím týdnu

Shavel
Uživatel
Shavel

Pěkně hezky. Zajímalo by mě, jestli to pojede i u nás i s naším 3G případně s možnobudoucím LTE

Quanta (neregistrovaný)
Anonym
Quanta (neregistrovaný)

Jo jesli nekdo bude delat velkou objednavku pridavam se taky , rad bych nejakej mobil , kterej rozbehne vsech no :D

Quanta (neregistrovaný)
Anonym
Quanta (neregistrovaný)

btw kdyz tak mi pisne te na [odkaz]. kdy by se neco organizovalo

Tomas (neregistrovaný)
Anonym
Tomas (neregistrovaný)

Ja by som mal tiež záujem, ak sa to podarí zorganizovať, ozvite sa mi na: [odkaz]

Ďakujem

Vena400
Uživatel
Vena400

Pokud se bude organizovat nějáká hromadná objednávací akce, dejte vědět, mám zájem..

daweet
Uživatel
daweet

Dnes jsem posal par dotazu do spolecnosti Xiaomi ohledne moznosti nákupu zařízení Mi-Two.Pokud vse dobre dopadne, dam vedet.

Stano (neregistrovaný)
Anonym
Stano (neregistrovaný)

vie mi niekto povedat, ci to ma ANT+?

Velda
Uživatel
Velda

Určitě to má ANT+, jen se zatím tají… :o) Nee, buďme realisti, kdyby ho měl, tak se o tom zmíní. Není to něco co by měl každý (jen Xperie pokud vím, ale možná se mýlím – [odkaz] ), tak by se tím určitě pochlubily.

Velda
Uživatel
Velda

Jen bych směrem k autorovi podotknul, že Qualcomm nepoužívá jen vlastní značení, ale používá vlastní značení, protože používá vlastní design procesorů (jako jediný). Kusé ale jendoznačné informace jsou na Wikipedii (en), a do podrobna kdyžtak pohledat na xda. ;-)

vendahora
Uživatel
vendahora

Do srovnání toho PPI zapoměli napsat Sony Xperii S, která ho má stejné

xCider
Uživatel
xCider

Nikde jsem neviděl zmínku o NFC.Chybí nebo na ní jen neupozornili?

Jirka (neregistrovaný)
Anonym
Jirka (neregistrovaný)

Taky se připojuju. Beru jeden.

Dawe (neregistrovaný)
Anonym
Dawe (neregistrovaný)

Dobrý den,

domlouváme speciální distribuční cestu do České Republiky.

Pokud se vše povede, budeme jako první obchod u nás nabízet tento supertelefon. Pokud máte zájem doporučuji zaregistrovat odběr novinek [odkaz] aby vám tato akce neutekla.

Hezký den

tým Booth.cz

Booth.cz (neregistrovaný)
Anonym
Booth.cz (neregistrovaný)

Dobrý den,

pro příznivce značky Xiaomi máme dobrou zprávu. Oficiální evropská distribuce již existuje a získali jsme také smlouvu o výhradním zastoupení pro Českou republiku. Xiaomi tedy bude možné zakoupit i na českém trhu. Více o cenách, termínech dodání, servisním zázemí atd. budeme informovat v dohledné době v oficiální tiskové zprávě.

Hezký den

tým Booth.cz

numi
Uživatel
numi

No když jsem koukal na ceny vašich telefonů, tak mám hrůzu z ceny Xiaomi Mi-Two. Bez urážky…

amaze (neregistrovaný)
Anonym
amaze (neregistrovaný)

kdyby se něco objednávalo nebo se znal nějáký ověřený zdroj tak se ozvěte :) [odkaz]

Lukáš (neregistrovaný)
Anonym
Lukáš (neregistrovaný)

Taky mi prosím napište, kdyby se nějaká hromadná objednávka konala… Měl bych o telefon zájem…

Lukáš (neregistrovaný)
Anonym
Lukáš (neregistrovaný)

email: [odkaz]

ofis (neregistrovaný)
Anonym
ofis (neregistrovaný)

tiež by som mal záujem. e-mail: [odkaz]

horac pantoc (neregistrovaný)
Anonym
horac pantoc (neregistrovaný)

xiaomi mi2 se začne oficiálně prodávat zítra, ale už dnes je k mání skladem třeba v tomto obchodě [odkaz]

Mates (neregistrovaný)
Anonym
Mates (neregistrovaný)

Na ofic stránkách už berou rezervace a 30 října půjde první várka 50 tisíc kusů a v polovině listopadu 25 milionu kusů:). S poštovným do ČR bude telefon stát lehce přes 7 tisíc. Počkám si na nějaké recenze a myslím, že v druhé várce v listopadu si ho objednám:). HW je naprostá špička a doufám, že bude i kvalitní zpracovaní alespoň na úrovni samsungu a fazolový android bude dobře odladěný. Znám kvalitu spousty těch levných čínských smartphonů od kopií iPhonu až po atd.. Snad bude Xiaomi v tomto ohledu jiný.

Zose
Uživatel
Zose

Kto kupi Xiaomi MI2 32GB uplne novy + 3100mAh baterka navyse + ruzovy kryt:-) ? [odkaz] 0918 623 179