Essential: premiéra supersmartphonu od Andyho Rubina je naplánována na příští týden

Bývalý inženýr Google a duchovní otec Androidu Andy Rubin připravuje smartphone, který se bude chtít hrdě postavit vedle současných vlajkových modelů, jakými jsou například Apple iPhone nebo Google Pixel. Telefon je vyvíjen pod taktovkou nové společnosti, kterou Rubin založil a pojmenoval Essential. Toto jméno se má zároveň stát značkou všech jejích chystaných smartphonů.

Značka Essential se nově objevila i na Twitteru a hned svým prvním tweetem láká na příští týden, kdy 30. května přijde s něčím velkým.

O tom, že se bude jednat o telefon, není pochyb, dokazuje to hned další tweet vzápětí.

Silueta telefonu neodhaluje nic, co bychom neznali – obdélníková placka s klasickými třemi ovládacími tlačítky na pravé straně. Zajímavý je vystupující objekt na horní straně, který by mohl být např. vysouvacím fotoaparátem.

Telefony Essential bude bezpochyby pohánět systém Android, patrně v nějaké upravené verzi. Podle spekulací vycházejících z benchmarků má telefon získat podobnou výbavu jako mají současné vlajkové modely, tedy 5,5″ displej s rozlišením 1 312 × 2 560 pixelů, čipset Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM a dvojici fotoaparátů s rozlišením 12 a 8 Mpx. Jsme zvědaví, zda první Essential dostane i něco navíc, čím si získá obecenstvo současných zavedených značek.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku