Domů » Bleskovky » Essential: premiéra supersmartphonu od Andyho Rubina je naplánována na příští týden

Essential: premiéra supersmartphonu od Andyho Rubina je naplánována na příští týden

Bývalý inženýr Google a duchovní otec Androidu Andy Rubin připravuje smartphone, který se bude chtít hrdě postavit vedle současných vlajkových modelů, jakými jsou například Apple iPhone nebo Google Pixel. Telefon je vyvíjen pod taktovkou nové společnosti, kterou Rubin založil a pojmenoval Essential. Toto jméno se má zároveň stát značkou všech jejích chystaných smartphonů.

Značka Essential se nově objevila i na Twitteru a hned svým prvním tweetem láká na příští týden, kdy 30. května přijde s něčím velkým.

O tom, že se bude jednat o telefon, není pochyb, dokazuje to hned další tweet vzápětí.

Silueta telefonu neodhaluje nic, co bychom neznali – obdélníková placka s klasickými třemi ovládacími tlačítky na pravé straně. Zajímavý je vystupující objekt na horní straně, který by mohl být např. vysouvacím fotoaparátem.

Telefony Essential bude bezpochyby pohánět systém Android, patrně v nějaké upravené verzi. Podle spekulací vycházejících z benchmarků má telefon získat podobnou výbavu jako mají současné vlajkové modely, tedy 5,5″ displej s rozlišením 1 312 × 2 560 pixelů, čipset Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM a dvojici fotoaparátů s rozlišením 12 a 8 Mpx. Jsme zvědaví, zda první Essential dostane i něco navíc, čím si získá obecenstvo současných zavedených značek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Super smartphonu. :D:D:D

  2. zcela určitě to nebude vysouvací foťák, to se s váma vsadím klidně o pytel hrušek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).