Domů » Bleskovky » Essential Phone si svépomocí neopravíte, v servisech se nadřou

Essential Phone si svépomocí neopravíte, v servisech se nadřou

První představení Essential Phonu působilo jako zjevení. Kvalitní telefon, čistý systém a v pozadí stojící duchovní otec Androidu Andy Rubin. I přes počáteční potíže, které doprovázely uvedení smartphonu na trh, se z něj mohou těšit první zákazníci. Jak je na tom ale s opravitelností?

Na to se podíval server iFixit, který je znám rozebíráním elektroniky. Na jejich stupnici opravitelnosti dostal Essential Phone 1 bod z 10, což v podstatě znamená „neopravitelný“. Konkrétně zmiňují, že „kvůli téměř neviditelným švům a spoustě lepidla způsobí každý pokus o opravu stejné množství poškození“.


Tip: Kompletní parametry Essential Phonu včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Nevhodně je umístěn například USB-C konektor, který je připevněn přímo k základní desce. Vzhledem k absenci 3,5mm jacku tak bude častěji používaný a tím náchylnější na poškození. Dalším problémem je přední fotoaparát, který je připevněn k telefonnímu reproduktoru. Třešničkou na dortu je pak baterie, ke které se v případě potřeby téměř nedá dostat. Servisy si s Essential Phony určitě užijí spoustu práce.

Zaměřeno na Essential Phone: 5 věcí, díky kterým neunikne pozornosti


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
NKVD
Anonym
NKVD

Nekomu nedoslo ze se jedna o umysl? Telefon, ktery ma byt bezpecny by nemel byt oteviratelny jak kapota u auta, vzdyt by bez znamek jakehokoliv poskozeni mohl byt nainstalovan HW backdoor.

Tedy
Uživatel
Tedy

No hlavně ať se nedostane do ruky tomu pánovi ve flanelce….zas tu číst jak je všechno špatně a děsivy návrh blbě opravitelné.Clovek samozvaný opravář mobilu nepoužívající ani antistaticky naramek, se do věcí kterým nerozumí nemá vůbec hrabat.