Domů » Bleskovky » Essential Phone si svépomocí neopravíte, v servisech se nadřou

Essential Phone si svépomocí neopravíte, v servisech se nadřou

První představení Essential Phonu působilo jako zjevení. Kvalitní telefon, čistý systém a v pozadí stojící duchovní otec Androidu Andy Rubin. I přes počáteční potíže, které doprovázely uvedení smartphonu na trh, se z něj mohou těšit první zákazníci. Jak je na tom ale s opravitelností?

Na to se podíval server iFixit, který je znám rozebíráním elektroniky. Na jejich stupnici opravitelnosti dostal Essential Phone 1 bod z 10, což v podstatě znamená „neopravitelný“. Konkrétně zmiňují, že „kvůli téměř neviditelným švům a spoustě lepidla způsobí každý pokus o opravu stejné množství poškození“.

Tip: Kompletní parametry Essential Phonu včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Nevhodně je umístěn například USB-C konektor, který je připevněn přímo k základní desce. Vzhledem k absenci 3,5mm jacku tak bude častěji používaný a tím náchylnější na poškození. Dalším problémem je přední fotoaparát, který je připevněn k telefonnímu reproduktoru. Třešničkou na dortu je pak baterie, ke které se v případě potřeby téměř nedá dostat. Servisy si s Essential Phony určitě užijí spoustu práce.

Zaměřeno na Essential Phone: 5 věcí, díky kterým neunikne pozornosti

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments