Domů » Bleskovky » Essential Phone naprosto propadl. Loni se ho neprodalo ani 90 tisíc

Essential Phone naprosto propadl. Loni se ho neprodalo ani 90 tisíc

Bezrámečkový design, tělo z prémiových materiálů, modulární konstukce a čistý Android přímo z rukou jeho duchovního otce Andyho Rubina. Toto jsou lákadla, která k lovu zákazníků používal Essential Phone představený loni v květnu. Bohužel recenze následně odhalily, že má telefon své slabiny a společně s omezenější dostupností, vysokou cenou a zřejmě i strachem z neznámé značky bylo nakonec zapříčiněno, že telefon komerčně selhal.

Recenze Essential Phone: bezrámečková stylovka se šrámy na duši

Podle dat analýzy společnosti IDC bylo od června do prosince loňského roku vyexpedováno pouze 88 tisíc kusů Essential Phone, což je v kontextu prodejů telefonů ostatních značek naprosto zanedbatelné číslo; je dost možné, že i Microsoft loni (vy)prodal více telefonů, byť je již oficiálně nevyrábí.

O počtu prodejů vypovídá i předinstalovaná výchozí fotoaplikace, která v Obchodě Play zaznamenala pouze 50 – 100 tisíc stažení. Essential Phone od květnové premiéry zlevnil a Andy Rubin údajně připravuje další generaci. Poučí se z chyb nebo nakonec celý projekt odpíská?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).