Domů » Bleskovky » Essential Phone dostává tři nové barvy. Dokáží nakopnout slabé prodeje?

Essential Phone dostává tři nové barvy. Dokáží nakopnout slabé prodeje?

Společnost Essential včera představila tři nové barevné kombinace svého smartphonu Essential Phone PH-1. Černou a bílou barvu nově doplňují kombinace nazvané Ocean Depths (tyrkysové tělo a měděný rámeček), Stellar Gray (šedá záda a šedý rámeček) a Copper Black (černá barva a měděný rámeček).

Všechny tři novinky jsou limitované a každá z nich se začne prodávat v jiný den – tyrkysový 15. února, šedý 20. února a černý 22. února. Bohužel za exkluzivitu se připlácí, každý z těchto modelů přijde o 100 dolarů dráž než standardní barvy – prodávány budou za 599 USD (asi 12 200 korun bez DPH) a pouze na stránkách výrobce.

Otázkou je, zda nové barvy za vyšší cenu povzbudí prodeje, které byly v loňském roce údajně velmi slabé – celkem se prodalo pouze 88 tisíc kusů Essential Phone.

Essential Phone naprosto propadl. Loni se ho neprodalo ani 90 tisíc

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. „Essential Phone dostává tři nové barvy. Dokáží nakopnout slabé prodeje?“
  nie

  Prečo?
  Farba je nepodstatná (DBrand a mám akú chcem)
  Slabý HW (konkurencia príde s novým HW platiť za minuloročný HW nemá výzam)
  Nejasná podpora a budúcnosť s predajmi aké majú je otázne či tu budú o rok či o dva a ako sa postavia ku updatom.

  • preco by nemalo zmysel kupovat minulorocny vlajkovy model? Ja tuto strategiu pouzivam odjakziva.

 2. Ostuda Androidu od tvůrce Androidu ve více barvách :-D Takhle to dopadá, když někdo „tvoří“ androidí telefon podle „jabka“ a ještě blbě :-D Ono vlastně COKOLIV, co se tvoří podle „jabka“ je blbě, protože „jabko“ funguje JEN ve světě Applu… mimo něj jsou to VŽDYCKY „kočkopsi“…

 3. Prehnal to s cenou. Teraz uz je neskoro

 4. Jediný problém tohoto smartu je jeho prehnaná cena…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).