Domů » Bleskovky » Essential PH-2: nejpodivnější telefon, nebo revoluce v designu?

Essential PH-2: nejpodivnější telefon, nebo revoluce v designu?

O tom, že společnost Essential pracuje na novém smartphonu se ví už celkem dlouho. Se svým prvním modelem výrobce příliš mnoho úspěchů neslavil a vůbec bych se jej nebál označit za propadák. Chystaná novinka s označením Essential PH-2 (Project Gem) na to ale jde zcela odlišně.

Essential PH2 3
Essential PH-2, neboli Project Gem

Andy Rubin se na twitteru pochlubil fotografiemi testovacích prototypů, které na první pohled zaujmou pestrými barvami a především zcela odlišným designem, než na který jsme u smartphonů zvyklí. Pokud nám nedávno představená Sony Xperia 5 s poměrem displeje 21:9 přišla jako „nudle“, novinka od Essentialu jde v tomto směru mnohem dál.

Telefon, nebo dálkový ovladač?

Redaktor serveru PhoneArena se dokonce nebál použít označení „nejpodivnější věc, kterou kdy viděl“. Já bych až tak přísný nebyl, nicméně se nemohu ubránit dojmu, že mi nový Essential spíše než telefon připomíná dálkový ovladač. Zatím si příliš neumím představit, jak pohodlné by používání takového zařízení bylo, ale kdo ví, třeba se značce Essential podaří odstartovat nový trend mezi chytrými telefony. Stejně tak se ale opět může jednat o naprostý propadák.

https://twitter.com/Arubin/status/1181688540540764160

Co se týče hardwarových parametrů, nemělo by jít o žádného trhače asfaltu. Hnacím motorem by měl být čip Snapdragon 730. V případě operačního systému asi nikoho nepřekvapí přítomnost Androidu 10. Zadní strana je vyrobena ze speciálního materiálu, který mění barvu v závislosti na dopadajícím světle (ukázku si můžete prohlédnout ve videu výše).

Výrazné barvy a masivní fotoaparát

Zajímavě vypadá také zadní strana, kde najdeme výraznou čočku fotoaparátu, která je navíc celkem dost vystouplá. Pod ní je umístěna čtečka otisků prstů. Jak sám Andy prozradil, zatím se jedná o vývojový prototyp a finální verze smartphonu může vypadat jinak. Stejně tak zatím nevíme, kdy by novinka mohla být oficiálně představena a počkat si budeme muset i na upřesnění dalších hardwarových parametrů.

Essential PH2 4

A co na nový Essential PH-2 říkáte vy? Líbí se vám, nebo vám tenhle „nudloidní“ design přijde zbytečný?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments