Domů » Bleskovky » Essential: chystaný smartphone od Andyho Rubina odhaluje své parametry i podobu

Essential: chystaný smartphone od Andyho Rubina odhaluje své parametry i podobu

Není tajemstvím, že otec Androidu Andy Rubin chystá nabušený smartphone, který půjde po krku všem vlajkovým lodím, které si můžete dnes koupit. Název telefonu není dosud znám, v benchmarcích se ale objevuje pod označením Essential FIH-PM1. Zatím poslední test tohoto zařízení učinil benchmark GFXBench, který odhalil veškeré parametry chystané novinky.

https://twitter.com/Arubin/status/846396881668210688

Pokud se můžeme spolehnout na autenticitu testu, můžeme se těšit na zařízení poháněné čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 se 4 GB RAM za zády. Kapacita úložiště je zatím neznámá, benchmark sice tvrdí 10 GB, ale tomuto číslu bychom příliš nevěřili.

essential_gfxbench

Essential má dále dostat dva fotoaparáty s rozlišením 12 a 8 Mpx a nejnovější Android 7.0 Nougat. Čelní stranu telefonu má vyplňovat displej s rozlišením 2 560 × 1 312, bude se tak patrně jednat o stejnou podlouhlou „nudli“, jakou je Samsung Galaxy S8 či LG G6.

Podle nedávného tweetu Andyho Rubina bychom se také měli těšit na velmi tenké rámečky po horní a bočních stranách, designově tak budeme hledat podobu zejména se smartphonem Xiaomi Mi Mix. Zrovna takový telefon se objevil v poslední reklamě firmy Michelin, spekuluje se, že zařízení zobrazené v sedmé vteřině videa, je právě Rubinův Essential.

essential

Bohužel se jedná pouze o spekulace, které potvrdí nebo vyvrátí až oficiální premiéra zařízení. Zatím však neznáme ani její přibližné datum.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Prečo to robí? Asi si aby si niečo dokázal

  2. Kapacita úložiště je zatím neznámá, benchmark sice tvrdí 10 GB, ale tomuto číslu bychom příliš nevěřili.

    Naopak, to je obvyklé voľne miesto u 16GB modelov.

    Tým pomerom strán to ale zabil.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).