Cena:

Essential: chystaný smartphone od Andyho Rubina odhaluje své parametry i podobu

Není tajemstvím, že otec Androidu Andy Rubin chystá nabušený smartphone, který půjde po krku všem vlajkovým lodím, které si můžete dnes koupit. Název telefonu není dosud znám, v benchmarcích se ale objevuje pod označením Essential FIH-PM1. Zatím poslední test tohoto zařízení učinil benchmark GFXBench, který odhalil veškeré parametry chystané novinky.

https://twitter.com/Arubin/status/846396881668210688

Pokud se můžeme spolehnout na autenticitu testu, můžeme se těšit na zařízení poháněné čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 se 4 GB RAM za zády. Kapacita úložiště je zatím neznámá, benchmark sice tvrdí 10 GB, ale tomuto číslu bychom příliš nevěřili.

essential_gfxbench

Essential má dále dostat dva fotoaparáty s rozlišením 12 a 8 Mpx a nejnovější Android 7.0 Nougat. Čelní stranu telefonu má vyplňovat displej s rozlišením 2 560 × 1 312, bude se tak patrně jednat o stejnou podlouhlou „nudli“, jakou je Samsung Galaxy S8 či LG G6.

Podle nedávného tweetu Andyho Rubina bychom se také měli těšit na velmi tenké rámečky po horní a bočních stranách, designově tak budeme hledat podobu zejména se smartphonem Xiaomi Mi Mix. Zrovna takový telefon se objevil v poslední reklamě firmy Michelin, spekuluje se, že zařízení zobrazené v sedmé vteřině videa, je právě Rubinův Essential.

essential

Bohužel se jedná pouze o spekulace, které potvrdí nebo vyvrátí až oficiální premiéra zařízení. Zatím však neznáme ani její přibližné datum.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.