Domů » Bleskovky » Emoji a smajlíci se letos dočkají masivní aktualizace. Přibude téměř 120 nových ikonek

Emoji a smajlíci se letos dočkají masivní aktualizace. Přibude téměř 120 nových ikonek

Téměř rok po oznámení balíku Emoji 12.0 přichází nová verze, která databázi emotikon rozšíří o 117 nových obrázků. Nový set schválený konsorciem Unicode a přidává emoji nových zvířat, ninjů, anatomických částí těla, nových tváří, jídla a mnoho dalšího.

😍 First Look: All 117 New Emojis for 2020

V balíku Emoji 13.0 byly aktualizovány i některá současná emoji, která nereflektovala rasovou a gendrovou vyváženost, takže např. člověk se santovskou čepicí může nově mít libovolnou barvu pleti, nalézt také můžete muže v dámských svatebních šatech. Nechybí ani vlajka transgender komunity.

emoji 2020

Výše je uvedeno grafické znázornění nových emoji z Emojipedie, na jednotlivých platformách se ale mohou obrázky lišit. Předpokládáme, že se balík Emoji 13.0 dostane do operačních systémů a aplikací v průběhu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).