Elon Musk: Inženýři, které vyhodíme z Tesly, jdou pracovat pro Apple

elon musk nasa spacex crew demo

Elon Musk je jedním z největších vizionářů tohoto století a jeho projekty jsou mnoha lidmi považovány za čiré bláznovství. Zakladatel firem jako je Tesla nebo SpaceX však poměrně často dokazuje opak a nebojí se otevřeně vystoupit proti pochybovačům.

Při rozhovoru pro německý list Handelsblatt se však ostře vyjádřil k bývalým zaměstnancům Tesly a firmě Apple. Podle jeho slov Apple nabírá inženýry, kteří byli z Tesly vyhozeni, protože se zde nebyli schopni prosadit. Interně se prý jablečné firmě přezdívá hřbitov Tesly.

Musk se také vyjádřil k plánovanému automobilu, který se v Applu chystá. Podle něj je dobře, že se v Cupertinu vydali tímto směrem, nicméně „sestrojit auto není tak jednoduché. Nemůžete prostě přijít k dodavateli, jako je Foxconn, a říct: „Postav mi auto!“ Pro Apple je to však logický krok, aby konečně nabídl významnou inovaci. Nová tužka nebo větší iPad prostě nebyly dostatečně významné.

Cílem Muskovy návštěvy Německa však nebylo rýpání do nejbohatší firmy světa, ale především jednání s vládními zástupci ohledně budoucnosti elektrických aut. Podle jeho slov by Tesle velmi pomohly finanční pobídky, nebo například možnost využívat autobusové pruhy i pro elektrická auta, jako je tomu v Norsku. Musk se také vyjádřil k nedávnému odhalení Volkswagenu. Lidstvo podle něj narazilo na limity benzínových, potažmo dieslových motorů. Aby se zdálo, že se stále dosahuje pokroku, musí se falšovat údaje na stanicích technické kontroly, což naznačuje, že tyto druhy motorů jsou zastaralé, a že bychom se měli posunout k novějšímu typu automobilů.

Autor článku
David Preiss
image/svg+xml
+

Kapitoly článku