Elon Musk se ohání vlastním smartphonem. Tohle by muselo nastat, aby jej vyrobil

Elon Musk Tesla smartphone midjourney

V posledních týdnech bychom těžko hledali den, kdy Elon Musk nerozvířil debatu na Twitteru, který si nedávno koupil. Ať se jedná o nelítostné propouštění zaměstnanců, změny v ověřování uživatelů platformy, nebo obnovení přístupu dříve zablokovaným účtům, mezi kterými byl například i bývalý prezident USA Donald Trump, který čelí kriminálnímu vyšetřování, jednalo se o výživnou potravu pro média.

Jedním z hlavních cílů, které si Musk klade, je podpora svobody slova, tedy umožnit každému vyjádřit svůj názor. To by některé mohlo vést ke sdílení i velice extrémních postojů, které by v případě, že neporušují ničí práva, nebyla na platformě nijak usměrňována. Vzhledem k přísným pravidlům aplikačních obchodů App Store a Play se na základě těchto obav vedou i debaty, zda se Apple a Google po nahlášení některých příspěvků nerozhodnou aplikaci pro Twitter ve svých obchodech zakázat.

twitter aplikace app
Aplikaci Twitter bychom mohli na iPhonech do budoucna hledat marně. Nic však aktuálně nenasvědčuje tomu, že by se něco takového mělo stát.

Jak by v takovém případě měl Musk reagovat, napsala na Twitter politická komentátorka Liz Wheeler. Podle ní by měl dočasný CEO společnosti přijít s vlastním telefonem postaveným na vlastním operačním systému, který by umožnil Twitter na mobilu používat nadále. Na tento návrh následně Musk odpověděl, že doufá, že se tak nestane, ale že by v krajním případě k takovému řešení přistoupil. Otázkou je, zda se tak Musk snaží pouze upoutat pozornost, či zda se jedná o reálnou eventualitu.

Pro uživatele telefonů s Androidem by se i po smazání oficiálního klienta z obchodu Google Play nabízela možnost nainstalování skrze APK soubor, avšak majitelé iPhonů takovou možnost nemají. Stále by ale zůstala možnost dostat se na sociální sít skrze internetový prohlížeč. Musk se tedy prozatím nejspíše nemá čeho bát.

Autor článku
David Preiss

Kapitoly článku