TOPlist

Elon Musk otevírá Pandořinu skříňku. Začíná navracet dříve zablokované účty

elon musk flickr

Jedním z klíčových slibů Elona Muska po ovládnutí Twitteru bylo uvolnění otěží stran údajné cenzury. Dočasný ředitel sociální sítě oznámil navrácení tří dříve zablokovaných profilů. Jmenovitě jde o psychologa a „miláčka alternativní pravice“ Jordana Petersona, komičku Kathy Griffin a satirický portál The Babylon Bee.

Peterson byl zablokován za neuctivý tweet ohledně transgender herce Elliota Page (dříve herečka Ellen Page), The Babylon Bee se zase vyjadřoval o lékařce Rachel Levine, která prošla tranzicí v roce 2011. Kathy Griffin zakázal teprve dva týdny nazpět sám Musk, protože jej prý napodobovala v několika příspěvcích o volbách. Následně ale slíbil, že jí profil vrátí, když se přihlásí k předplatnému Twitter Blue.

Veřejnost má na Muskovy odpustky rozličné názory. Jedná část je vnímá jako ustoupení od skutečné cenzury a nastolení svobody slova na platformě, druzí zase jako glorifikování Muskových oblíbenců.

elon musk trump twitter

Zdaleka největší poprask však může vyvolat navrácení profilu bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Elon Musk prohlásil, že o tom nechá rozhodnout lid, a připojil latinský citát „Vox populi, vox Dei“ („Hlas lidu, hlas boží“). V době psaní článku se do ankety zapojilo skoro 9 milionů lidí a skóre je 52,5 % pro „Ano, vrátit Trumpovi účet“ a 47,5 % pro „Ne“. Hlasování skončí dnes o půlnoci.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku