TOPlist

Elon Musk neplatí nájem? Dostal se do křížku s britským králem Karlem III.

charles III karel III wikipedia
  • Twitter se opozdil s platbou nájmu za kanceláře v centru Londýna
  • Celkem se jedná již o čtvrtou žalobu za neplacení nájemného
  • Muskovi se evidentně nedaří populární sociální síť finančně stabilizovat

Excentrický miliardář Elon Musk aktuálně nezažívá nejlepší období. Po převzetí Twitteru se mu nedaří jedna věc za druhou, kvůli čemuž zaznamenal také největší pokles hodnoty majetku v historii. Ani rok 2023 nezačíná pro rodilého Jihoafričana nejlépe. Po ohlášení zpoždění Cybertrucku na něj teď míří žaloba ze strany britské monarchie. Podle společnosti The Crown Estate, která má na starost správu majetku britské koruny, nezaplatil Twitter za pronájem kanceláří v centru Londýna.

elon musk flickr
Twitter Elona Muska žaluje za nezaplacený nájem už i britský král Karel III.

Jedná se již o čtvrtou žalobu na Twitter ohledně zpoždění plateb za pronájem pracovních prostor. Žaloba ze strany krále Karla III. přišla necelý měsíc poté, co ve stejné věci žaluje Twitter majitel kancelářských prostorů na California Street v centru San Francisca. Podle všeho mu Musk dluží 136 tisíc dolarů (cca 3 miliony korun) a obdobné problémy má sociální síť například také ve městě Seattle.elon musk angry nastvany twitter midjourneyNepřehlédněte

Elon Musk prohrává i v osobním životě. Již není nejbohatším člověkem světa

Nedávná dražba kancelářského majetku tedy i přes proklamace evidentně souvisí s finančními problémy společnosti, které se po převzetí Muskem prohloubily. Jak si s nepříznivou finanční situací miliardář poradí, není pro tuto chvíli jasné, nicméně by s efektivním plánem měl přijít co nejrychleji, než zaměstnanci sociální sítě přijdou o střechu nad hlavou.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku