TOPlist

Cybertruck má další zpoždění. Letos se pick-upu nedočkáme, tvrdí Musk

cybertruck3
  • Výroba elektromobilu má začít v průběhu letošního roku
  • První hotové vozy ale k zákazníkům dorazí až v roce 2024

V průběhu poslední prezentace výsledků Tesly došla řeč i na dlouho očekávaný Cybertruck. Elon Musk byl dotázán, zdali se stále počítá s původním cílem ohledně prvních dodávek už v polovině letošního roku. Kontroverzní vizionář odpověděl, že výroba pick-upu začne až v průběhu letošního roku a prvních hotových vozů se zákazníci dočkají až na začátku roku 2024.

Elektromobil jak vystřižený ze sci-fi byl poprvé odhalen v roce 2019, přičemž první kusy měly být vyrobeny už v roce 2021. Poté se vše kvůli pandemii posunulo až na rok 2023 a v mezičase přišlo také zvýšení prodejní ceny, což investorům neudělalo velkou radost.Tesla SemiNepřehlédněte

Tesla Semi v problémech: internetem kolují snímky porouchaných tahačů

Na obranu Tesly nutno zmínit, že v texaské továrně už začala instalace výrobní linky, nicméně co nejdřívější uvedení na trh bude u tohoto vozu velice důležité. Segment elektrických SUV se totiž postupně začíná plnit a Cybertrucku roste konkurence, ať už se bavíme o Fordu F-150 Lightning, elektrickém Hummeru, nebo Rivianu.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku