Elon Musk je devítinásobným otcem. Matkou dvojčat je ředitelka jeho firmy

Excentrický podnikatel a miliardář Elon Musk je znám nejen pro své úspěchy na poli výroby elektromobilů a vesmírných raket či průkopnickou vizi v dobývání Marsu, ale také pro svůj poměrně peprný osobní život. Především pokud jde o jeho potomstvo je Musk pořádný „chlapák“ – oficiálně je otcem sedmi dětí, konkrétně dcery Exa Dark Sideræl a syna X Æ A-12, které vychovává se svou nyní již bývalou partnerkou Claire Boucher (známou pod pseudonymem Grimes). Z předchozího manželství s Justine Wilson má také pět synů: dvojčata Griffina a Xaviera a trojčata Kaie, Saxona a Damiana.

sharon zilis
Shivon Zilis, ředitelka společnosti Neuralink

K tomuto bohatému potomstvu nyní přibydou dvojčata, která se před osmi měsíci narodila Shivon Zilis, ředitelce Muskovy společnosti Neuralink. Otcovství vyplynulo na povrch díky písemné žádosti miliardáře, která osmiměsíčním dětem přidává k matčině příjmení také to jeho. Zilis se s Muskem seznámila už v roce 2015 skrze neziskovou organizaci OpenAl, odkud se přesunula do Tesly, kde se podílela na vývoji umělé inteligence. Nyní pracuje jako ředitelka v Neuralinku a rovněž je často označována jako potenciální ředitelka Twitteru, na jehož akvizici Elon Musk usilovně pracuje.neuralink 1Nepřehlédněte

Elon Musk představil Neuralink: implantát, který umožní ovládat počítač myšlenkami

Muskovi však děti přináší nejen radosti, ale i strasti. Jeden z jeho nejstarších synů Xavier nedávno požádal o změnu pohlaví i jména. Tím se chce distancovat od svého otce. Žádost osmnáctiletého potomka již leží na stole kalifornského soudu a po změně ponese jméno Vivian Jenna Wilson.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku