TOPlist

Elon Musk koupil Twitter a akcie letí vzhůru. Zaplatil za něj 44 miliard dolarů

elon musk nasa spacex crew demo

Společnost Twitter, která provozuje stejnojmennou sociální síť, dnes vydala tiskovou zprávu, podle které přijala nabídku Elona Muska. Ten ji nyní kupuje za 44 miliard dolarů, což je zhruba 1 bilion korun.

Musk sám prohlásil, že ani pod jeho vedením se práce na nových funkcích nezastaví. Zároveň chce klást důraz na důvěryhodnost a ověřování uživatelů. Pozitivně se k novému obchodu vyjádřil také generální ředitel Parag Agrawal.

person holding black android smartphone
Ilustrační obrázek

Muskovy úmysly vyšly najevo už na začátku dubna, kdy se po zakoupení akcií v hodnotě 3 miliard dolarů stal největším akcionářem firmy. V polovině dubna pak nejbohatší člověk planety zaslal dopis americké komisi pro kontrolu cenných papírů, dle kterého má zájem o nákup celého Twitteru a jeho převedení do soukromého vlastnictví. Každý akcionář má dostat 54,2 dolarů za akcii.Nepřehlédněte

Tohle není apríl! Elon Musk se za 3 miliardy dolarů stal největším akcionářem Twitteru

Vedení Twitteru zajímavé nabídce zprvu odolávalo, nakonec ji ale přijalo. Těžko říci, co bylo opravdovým důvodem pro toto rozhodnutí. Další velkou neznámou je, jak se změna vlastníka projeví na platformě jako takové. Podle deníku New York Times byly reakce zaměstnanců rozporuplné a určitě mezi nimi nepanuje plošné nadšení.

Historie Twitteru sahá do roku 2006. Momentálně na něm aktivně působí 217 milionů uživatelů. Pro Elona Muska tedy může vlastnictví sociální sítě představovat mocnou zbraň, ale i bohulibý nástroj pro svobodné vyjadřování, jak sám tvrdí.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku