Elon Musk chválí basilejskou policii, pořídila si elektrické SUV od Tesly

U policejních složek by asi málokdo čekal, že primárním kritériem pro výběr nových vozů bude ekologie, poté bude následovat finanční náročnost provozu, a až pak jízdní vlastnosti vozu. Basilejská policie se však touto cestou vydala a již brzy bude brázdit švýcarské město v sedmi Teslách Model X.

Tyto americké elektromobily podle zástupců oddělení splňují veškeré požadavky, jako byl dojezd alespoň 200 km, což je průměrná hodnota, kterou hlídky za den najezdí, či na prostor v automobilu a jeho jízdní vlastnosti. Stejně tak jsou šetrné k životnímu prostředí, a ačkoliv je pořizovací cena vyšší, než v současnosti využívané vozy s dieselovým pohonem, policisté si slibují úspory právě v provozních nákladech, stejně tak by měla být vyšší i zůstatková cena při odprodeji vozidla.

Spolu s auty pak přibydou i servis, 2 nabíjecí stanice v hlavních garážích a u obou policejních stanic, které se ve švýcarském městě nacházejí. Dodání vozů by mělo proběhnout na podzim letošního roku a spoluzakladatel společnosti Tesla Elon Musk pak neváhal rozhodnutí švýcarské policie pochválit a označit jej za chytrý tah. Stejně tak zmínil, že teď jim zločinci určitě neuniknou.

Autor článku
David Preiss
image/svg+xml
+

Kapitoly článku