Elektromobily Tesla Model S a Model X Plaid míří do Evropy. Známe české ceny

Tesla Model S

Automobily Tesla se staly symbolem přechodu ze spalovacích motorů na elektromotory. I přes kontroverze a celou řadu problémů jsou vozy Elona Muska stále velmi populární, ačkoli jejich zakoupení je kvůli nízkým výrobním kapacitám poměrně obtížné. Nyní však máme dobrou zprávu – do Evropy míří elektromobily Model S a Model X Plaid.

Tesla Model X
Tesla Model X Plaid

První zájemci na starém kontinentu se budou z nových automobilů těšit už na přelomu listopadu a prosince, přičemž pokud toužíte po nejvybavenějších verzích s pohonem všech čtyř kol, dočkáte se až příští rok. Tesla na svých stránkách již spustila konfigurátory jak pro Model S, tak pro Model X Plaid.

Essentials | Model S

A jak jsou na tom Tesly s cenou? Rozhodně počítejte, že pro jejich pořízení budete muset rozbít nejedno prasátko. Model S disponující dojezdem 600 km, zrychlením z 0 na 100 km/h za 2,1 sekundy, maximální rychlostí 322 km/h a elektromotorem o výkonu 1 020 koňských sil vyjde zájemce na 3 465 900 Kč. V případě Modelu X Plaid, jehož dojezd je 528 km, zrychlení na stovku 2,6 sekundy, maximální rychlost 262 km/h a výkon 1 020 koňských sil, cena činí 3 551 900 Kč.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku