Elektrický roadster Polestar 6 zaujme výkonem 650 kW. Natočíte si jízdu i z nebe?

656732 20220816 Polestar electric roadster concept

Sportovní elektrický koncept Polestar O2 jsme mohli vidět již zhruba před půl rokem. Tehdy poukazoval na novinky v podobě hliníkové konstrukce i vestavěného dronu pro natáčení jízdních zážitků z nebe. Nyní se z něj stává produkční model s označením Polestar 6, který by měl jít do výroby v roce 2026.

Švédská automobilka nyní nabízí pouze model Polestar 2. Elektrické SUV jménem Polestar 3 má přijít ještě do konce letošního roku. V dohledné době se můžeme těšit i na čtvrtý model v podobě dalšího SUV a poté také na čtyřdveřový luxusní sedan Polestar 5.

656731 20220816 Polestar electric roadster concept

Polestar O2 sdílí mnohé křivky s předchozím konceptem Percept, ať už se bavíme o ostrých linkách, nebo světlech připomínajících mateřské Volvo. Podvozek je nízký a celkově má vůz velmi agresivní i sportovní vzhled.Polestar 3 debutNepřehlédněte

Polestar 3 bez kamufláže vypadá skvěle. Máme k dispozici první obrázek i video

Polestar 5 a Polestar 6 budou sdílet stejnou 800voltovou architekturu s možností rychlého nabíjení. Dvojice elektromotorů bude mít výkon 650 kW a točivý moment 900 Nm. Zrychlení z nuly na sto má proběhnout za 3,2 sekundy. Maximální rychlost prý bude činit 250 km/h. Ačkoliv výroba nezačne dříve než za čtyři roky, už nyní si můžete na oficiálních stránkách rezervovat výrobní slot. Pro mnohé nejdůležitější otázku, tedy jestli se do produkce dostane i nápad ohledně zabudovaného minihangáru pro dron, Polestar zatím nezodpověděl.

Autor článku
Adam Bělunek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku