Polestar 3 bez kamufláže vypadá skvěle. Máme k dispozici první obrázek i video

Polestar 3 debut

Ačkoliv ke světové premiéře dojde až v říjnu, už nyní máme k dispozici první obrázek nového elektromobilu Polestar 3. Předprodukční verzi s maskováním jsme mohli vidět už na konci loňského roku, nyní se ale nové SUV ukázalo ve své plné kráse.white mercedes benz coupe parked near green trees during daytimeNepřehlédněte

Dojezd 160 km za 5 minut nabíjení? Již blízká budoucnost elektromobilů Polestar

Pohon budou zajišťovat dva elektromotory, dojezd má podle metriky WLTP dosahovat 600 km. K dispozici má být také autonomní jízda po dálnicích využívající lidary. Výroba začne na začátku příštího roku v USA a Číně.

Polestar 3 - The shape of things to come | Polestar

Polestar jako výrobce elektromobilů funguje od roku 2017 a podíl v něm má švédské Volvo i čínská skupina Geely. Aktuálně jsou v prodeji první dva modely: Polestar 1 a Polestar 2. Krom modelu 3 se v příštím roce můžeme těšit na další SUV Polestar 4. Luxusní sedan Polestar 5 má jít do prodeje v roce 2024.

Polestar 3 unmasked 2022

Cíle společnosti jsou vysoké. V plánu je do konce roku 2023 působit na třiceti světových trzích a prodeje se mají znásobit desetkrát. V roce 2021 automobilka prodala 29 tisíc vozů. Cíl do roku 2025 je tedy 290 tisíc nových elektromobilů.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku