Dojezd 160 km za 5 minut nabíjení? Již blízká budoucnost elektromobilů Polestar

white mercedes benz coupe parked near green trees during daytime

Jednou z největších nevýhod většiny současných elektromobilů je omezený dojezd. Ať už je sebevětší, vždy je potřeba dávat pozor na úroveň nabití a plánovat zastávky. Výrobci se tedy snaží vyvinout co nejpokročilejší technologie, aby řidiči nemuseli trávit zbytečně dlouhé pauzy u nabíjecích stanic.

Polestar nyní oficiálně oznámil významnou investici do izraelské společnosti StoreDot, která se specializuje na výrobu baterií s velmi rychlým dobíjením. Články na bázi křemíku mají umožnit získání 160km dojezdu za pouhých 5 minut u nabíječky, a to již v roce 2024.

teaser for polestar 3 debuting in 2022
Chystané SUV Polestar 3 bude odhaleno ještě letos

O čtyři roky později mají být elektromobily schopny získat energii na stejnou vzdálenost za 3 minuty a o další čtyři roky ještě o minutu rychleji. To by trh s elektromobily značně proměnilo.Polestar 2 Arctic Circle SunNepřehlédněte

Polestar 2 Arctic Circle je závoďák do sněhu. Vypadá skvěle, ale bohužel si jej nekoupíte

Díky novému partnerství budou právě vozy Polestar prvními elektromobily s takovou výhodou. Švédská značka nyní prodává své modely Polestar 1 a Polestar 2, přičemž již v říjnu má představit moderní SUV Polestar 3. V roce 2024 má uvést kompaktnější SUV Polestar 4 a o rok později královský sedan Polestar 5. Automobilů v nabídce tedy bude brzy několik. Pokud se povede implementovat také nové baterie, bude o tyto vozy velký zájem.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku