Domů » Bleskovky » Elektrická motorka od Tesly? Takhle si CyberBike představuje Casey Neistat

Elektrická motorka od Tesly? Takhle si CyberBike představuje Casey Neistat

Automobilka Tesla má v současnosti na talíři naloženo hodně; rozbíhá výrobu Modelu Y, který byl představen loni, měla by se rozjet výroba tahačů Semi i superrychlého elektroauta Roadster 2. Také se čeká na kontroverzní CyberTruck. Do toho společnost staví nové továrny a optimalizuje jejich chod. Fanoušek Tesly, YouTuber Casey Neistat, který vlastní Model X, vytvořil navíc ještě CyberBike.

casey neistat cyberbikeCyberBike u Superchargeru nenabijete, jak zjistil Casey Neistat.

Jedná se však pouze o elektrokolo, na které Neistat ve spolupráci s firmou Super73 nasadil hliníkové šasi, které bylo inspirováno CyberTruckem. Důvodem byla snaha společnosti otestovat právě nový model elektrokola, jelikož ale nebylo v té době dokončeno, bylo nutné jej zamaskovat. Zde se zrodil nápad na CyberBike.

World’s First Tesla Cyberbike

Ačkoliv má vozítko neotřelý design, použitelnost je v reálném provozu nízká, mohli bychom ji označit až za nebezpečnou. Jak sám Neistat několikrát zdůrazňuje, zatáčení je kvůli hliníkové konstrukci velmi náročné. U náhodných kolemjdoucích však motocykl vzbudil díky svým neobvyklým tvarům rozruch, mnozí si jej i okamžitě spojili právě s CyberTruckem a společností Tesla. Zda Tesla opravdu do budoucna představí svou vlastní elektrickou motorku je prozatím ve hvězdách, v současné chvíli má práce na svých ambiciózních slibech více než dost.

David Preiss

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).