Domů » Bleskovky » DxOMark: Pixel 2 nejlepším fotomobilem? Překonal iPhone 8 Plus i Note8

DxOMark: Pixel 2 nejlepším fotomobilem? Překonal iPhone 8 Plus i Note8

Včera nám Google na své keynote ukázal velkou spoustu novinek (1, 2). Některé z nich byly očekávané a vědělo se o nich prakticky vše již s předstihem, některé však příjemně překvapily. Hlavní pozornost si však utrhly telefony Pixel druhé generace, na které by se měli zaměřit především mobilní fotografové – od DxOMark si totiž odnesly vůbec největší možné hodnocení.

Podle DxOMark jsou nové Pixely těmi vůbec nejlepšími fotomobily na trhu, konkrétně pak dosáhli hodnocení 98 bodů a překonaly tak i dosavadní krále iPhone 8 Plus/Note8, kteří ve stejné sadě testů obdrželi hodnocení 94 bodů. Na pomyslný trůn tak nyní usedá nový král. Pokrok v oblasti mobilní fotografie je však vidět každým dnem a není tak jisté, jak dlouho se nové Pixely na první příčce udrží.

https://www.youtube.com/watch?v=zpLVsR8cSFo

Hlavní novinkou fotoaparátu je především dostupnost optické stabilizace obrazu, která tak doplňuje dříve využívanou elektronickou stabilizaci. DxOMark si chválí především výborné výsledky za jakýchkoli světelných podmínek, možnosti portrétu a výkonný blesk. Excelentní výkon předvedly nové modely také v oblasti videa a rozdrtily tak veškerou současnou konkurenci. V oblasti fotografie dosáhly modely hodnocení 99 bodů, u videa pak 96 bodů. Výsledek 98 bodů je zde aritmetickým průměrem obou hodnocení.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shepii
Uživatel
shepii
Offline

Tleskám. Už nové iPhony předvedly, že jde jít v kvalitě fotoaparátu i v tamkto málem těle stále dál. Kompaktům odzvonilo, teď jsem zvědavý, jestli bude někdy pokořena i další meta.? :)

Martinshaman
Uživatel
Martinshaman
Offline

No já čekám na otestování LG V30.

Kedar_CZ
Uživatel
Kedar_CZ
Offline

Nejste jediný :D

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Přidávám se ????