Domů » Bleskovky » DxOMark: Pixel 2 nejlepším fotomobilem? Překonal iPhone 8 Plus i Note8

DxOMark: Pixel 2 nejlepším fotomobilem? Překonal iPhone 8 Plus i Note8

Včera nám Google na své keynote ukázal velkou spoustu novinek (1, 2). Některé z nich byly očekávané a vědělo se o nich prakticky vše již s předstihem, některé však příjemně překvapily. Hlavní pozornost si však utrhly telefony Pixel druhé generace, na které by se měli zaměřit především mobilní fotografové – od DxOMark si totiž odnesly vůbec největší možné hodnocení.

Podle DxOMark jsou nové Pixely těmi vůbec nejlepšími fotomobily na trhu, konkrétně pak dosáhli hodnocení 98 bodů a překonaly tak i dosavadní krále iPhone 8 Plus/Note8, kteří ve stejné sadě testů obdrželi hodnocení 94 bodů. Na pomyslný trůn tak nyní usedá nový král. Pokrok v oblasti mobilní fotografie je však vidět každým dnem a není tak jisté, jak dlouho se nové Pixely na první příčce udrží.

Hlavní novinkou fotoaparátu je především dostupnost optické stabilizace obrazu, která tak doplňuje dříve využívanou elektronickou stabilizaci. DxOMark si chválí především výborné výsledky za jakýchkoli světelných podmínek, možnosti portrétu a výkonný blesk. Excelentní výkon předvedly nové modely také v oblasti videa a rozdrtily tak veškerou současnou konkurenci. V oblasti fotografie dosáhly modely hodnocení 99 bodů, u videa pak 96 bodů. Výsledek 98 bodů je zde aritmetickým průměrem obou hodnocení.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments