Domů » Bleskovky » iPhone 8 a 8 Plus v testu DxOMark: jejich fotoaparáty deklasovaly konkurenci

iPhone 8 a 8 Plus v testu DxOMark: jejich fotoaparáty deklasovaly konkurenci

Podle serveru DxOMark je iPhone 8 Plus nejlépe fotografujícím smartphonem v historii, a špatně si nevede ani jeho menší bráška. Oba telefony utekly konkurenci a umístily se v žebříčku na 1. a 2. místě s 94, resp. 92 body. Třetí místo shodně obsadily smartphony Google Pixel a HTC U11 se skóre 90 bodů.

Nutno podotknout, že server DxOMark nedávno změnil hodnotící metodiku a žebříček je momentálně nekompletní – chybí v něm například současné vlajkové Samsungy a další výborně fotografující smartphony.

To však nemění nic na tom, že nové iPhony redaktory nadchly – oba vynikají skvěle pracující funkcí HDR, u videa pak velmi dobrou stabilizaci obrazu, skvělou expozici, výborným podání barev ve všech světelných podmínkách a velmi dobrým sledování tváře v dobrém osvětlení. U iPhonu 8 redaktoři také chválili přesný autofokus, který paradoxně u iPhonu 8 Plus se dvěma čočkami dělal v určitých situacích potíže.

V čem pak větší iPhone exceloval, byla velmi dobrá detekce obličeje, nejlepší mobilní zoom a nejlépe vypadající bokeh efekt v celé konkurenci zařízení. Oba telefony pak shodně u natáčení videa ve zhoršených světelných podmínkách vykazovaly zvýšenou míru šumu.

I přes poslední dvojici nedostatků mají být nejnovější iPhony nejlépe fotícími smarphony současnosti, a to za téměř jakýchkoliv podmínek. Zprávu z obou testů společně s testovacími fotografiemi si můžete prohlédnout na těchto odkazech:

Test fotoaparátu iPhone 8

Test fotoaparátu iPhone 8 Plus

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
82 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments