Domů » Bleskovky » DxOMark: Note8 je aktuálně nejlépe fotícím Androidem

DxOMark: Note8 je aktuálně nejlépe fotícím Androidem

Nedávno jsme vám přinesli článek o fotoaparátu nového iPhone 8 Plus, který si od DxOMark odnesl nejvyšší možné hodnocení, a to 94 bodů. Netrvalo však dlouho a novým „jablkům“ začala dýchat na krk konkurence ze stáje Android. Konkrétně byl nové sadě testů podroben Galaxy Note8 od Samsungu, který si, stejně jako iPhone 8 Plus, odnesl hodnocení 94 bodů. Mobilní fotografie tak má nyní dva krále.

Galaxy Note8 tak porazil veškerou zbylou konkurenci s Androidem a dorovnal nejnovější počin Applu. Model exceluje především v zoomování a využití autofocusu. Na velmi vysoké úrovni jsou pak také pořízené fotografie za horšího osvětlení. Jednou ze zmíněných nevýhod je pak vyvážení bílé nebo omezený dynamický rozsah.

Galaxy Note8 však na trůnu nemusí zůstat dlouho – sesadit by jej mohly modely V30 nebo Mate 10 Pro. Jak se s fotoaparáty poprali ostatní výrobci ukáže až čas a především důkladné testování. Pokud však plánujete nákup nové vlajkové lodě Samsungu, chybu rozhodně neuděláte. Ve všech ohledech se jedná o špičkové zařízení, které potěší i ty nejnáročnější. Celou recenzi fotoaparátu naleznete na tomto odkazu.

Recenze Samsung Galaxy Note 8: návrat krále ve velkém stylu

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

10 komentářů

 1. jedno compare: [odkaz]

  ——-
  – zoom ma lepsi NOTE ( zajmavý je rozdíl v obloze u iPhonu u zoomu )
  – nocni snimky ma lepsi NOTE
  – video stabilizace ma lepsi NOTE
  – autofokus ma nekolikanasobne lepsi NOTE ( u iPhonu je to az k smichu )

  + foto s bleskem ma lepsi ajPhone

  = jednoznačně má NOTE lepší kameru skoro ve všech ohledech, ale na DxOMark má stejně jako iPhone? Na Dx je něco lehce prohnilé..

  • To bych ani neřekl,na DXomark jsouspíš takoví laboratorní….superstaf…ten to dělá víc stylem ze života…každopádně spíš bych si vybral Note, jeho pekelně rychlý autofocus nemá konkurenci a kvalita snímků je taky vysoká. Počkejme na Galaxy S9, zasebude snad o něco před Note8.

 2. Zaplacená recenze co jiného..

 3. Jsem hodně zvědavý, jak a pokud se žebříček změní, když ještě letos stihnou udělat test nového Pixelu a Mate 10 Pro.

 4. Hezké. Skoro se to začíná blížit iPhone. Kde se ten vývoj zastaví…

 5. Jen nechápu tu ne kvalitu u videa tak hrozné skóre oproti fotaku . 44 textury 67 autofokus, to i G6 co má horší foťák má lepší hodnocení.

 6. Dlho ním nebol :) Google pixel xl 2 skóre 98 :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).