Domů » Bleskovky » DxOMark otestoval Google Pixel 3 a OnePlus 6T. Jak vysoko se jejich fotoaparáty umístily?

DxOMark otestoval Google Pixel 3 a OnePlus 6T. Jak vysoko se jejich fotoaparáty umístily?

Redakce serveru DxOMark konečně vydala dlouho očekávané testy fotoaparátů smartphonů Google Pixel 3 a OnePlus 6T. Oba telefony mají co dokazovat; první jmenovaný je jde do přímého souboje s iPhone XR, zatímco druhý bude chtít zaútočit na telefony z vyšších cenových pater, byť používá stejnou techniku jako jeho předchůdce. Jak si oba telefony v testech vedly?

Google Pixel 3

Google se s letošními Pixely nepouštěl do žádných experimentů a stejně jako u předchozích modelů vsadil na jednočočkový hlavní fotoaparát; jako by se snažil sám sobě dokázat, jak velké divadlo lze s jednou čočkou zahrát. A skutečně se mu to podařilo, v testu zaujal dobrým zachováním detailů, rychlým ostřením, přesnou expozicí a dobrou prací s bleskem. V záznamu videa potěšil zachováním detailů za všech podmínek, nízkou hladinou šumu při slabém osvětlení, efektivní stabilizací, dobrým dynamickým rozsahem a rychlým a opakovatelným ostřením.

Google Pixel 3 recenze: výkladní skříň Androidu

Mezi nedostatky redaktoři DxOMark zařadili šum vyskytující ve snímcích zachycených v horším světle, podexponování některých snímků a občas viditelné barevné stíny a „duchy“. U videa zase byly střeny body za želé efekt zachycený za chůze, lehce nutné barvy a trhavost při autofokusu za špatných světelných podmínek.

Podtrženo sečteno, Pixel 3 získal za pořizování snímků 103 bodů a za záznam videa 98 bodů, což činí výsledné skóre 101 bodů. V testu se tak tento telefon umístil na sdíleném sedmém místě s iPhone XR a spolu s ním se stal nejlépe fotícím telefonem s jednočočkovým fotoaparátem.

Hardwarové parametry Google Pixel 3
Systém: Android 9.0
Rozměry: 145,6 x 68,2 x 7,9 mm, Hmotnost: 148 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 845, octa-core, 4x 2,5 GHz + 4x 1,6 GHz
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/128 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 5,5", Full HD+, 1080 × 2160 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 8 + 8 Mpx, klasická (75°) a širokoúhlá (97°) f/1.8 + f/2.2, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 2915 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

OnePlus 6T

Telefony OnePlus se staví do role vlajkových lodí, byť v některých oblastech mírně ztrácejí. Jednou z nich je právě fotoaparát, ten v OnePlus 6T však získává v recenzích poměrně slušná hodnocení. Jaké si vysloužil v testu DxOMark?

Redaktoři chválí velmi dobrý autofokus, dynamický rozsah, expozici, zachování detailů za všech světelných podmínek a dobrý odhad hloubky v portrétním režimu. U videa zase potěší příjemné a živé barvy, dobrá cílová expozice a dynamický rozsah, rychlé a přesné ostření a efektivní stabilizace.

Hardwarové parametry OnePlus 6T
Systém: Android 9.0
Rozměry: 157,5 × 74,8 × 8,2 mm, Hmotnost: 185 gramů
Čipset: Snapdragon 845, octa-core (4x 2,8 GHz Kryo 385 Gold, 4x 1,8 GHz Kryo 385 Silver)
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: AMOLED, 6,41", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 16 Mpx, f/2.0, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 3700 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Body byly strženy za vyvážení bílé, které jde povětšinou do fialova, objevující se duchové a barevné nekonzistence ve scénách s vysokým dynamickým kontrastem, šum na obloze při slabém osvětlení, nízká úroveň detailů při přiblížení a rozmazané artefakty v pohybujících se objektech v portrétními režimu. U videa redaktorům vadily náhlé změny ve směru pohybu videa a nezávislý pohyb některých texturovaných oblastí.

OnePlus 6T i tak díky softwarovým vylepšením fotí lépe než jeho předchůdce, v testu obdržel souhrnných 98 bodů (101 za fotografii a 91 za video) a obsadil 12. místo mezi iPhone X a Pixelem 2. A to rozhodně není špatná společnost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments