Domů » Bleskovky » Dual SIM Honor 3C s HD displejem se v ČR začne prodávat na začátku prosince: Cena potěší

Dual SIM Honor 3C s HD displejem se v ČR začne prodávat na začátku prosince: Cena potěší

Značka Honor uvede na předvánoční trh svůj v pořadí druhý model – stane se jím pětipalcový smartphone Honor 3C. Telefon bude pohánět čtyřjádrový procesor od MediaTeku (MT6582) s taktem 1,3 GHz pro každé jádro. K dispozici dále budou 2 GB RAM a 8GB interní úložiště, které doplní slot na microSD karty (maximálně 32 GB). O zobrazování se postará pětipalcový IPS displej s HD rozlišením (720 x 1280 px). Operační systém Android 4.2 už dnes působí trochu zastarale, tak doufejme, že výrobce brzy po uvedení na trh nabídne alespoň update na verzi 4.4 KitKat. Nad samotným systémem najdeme ještě uživatelské prostředí EmotionUI 2.0).

Akumulátor má kapacitu 2300 mAh, což se vzhledem k přítomnosti dvou SIM karet jeví jako dostačující hodnota. Podporu LTE bychom hledali marně, spokojit se budeme muset s kombinací GSM/3G/HSPA+. Stejně tak se budeme muset obejít bez podpory NFC. Celkové rozměry telefonu jsou 139,5 x 71,4 x 9,2 mm, hmotnost je rovných 140 gramů.

Pro fotografování bude připraven 8Mpx snímač s autofocusem a přisvětlovací diodou. Přední kamerka nabídne rozlišení 5Mpx. Video půjde nahrávat maximálně ve full HD rozlišení při 30 fps. Na pultech obchodů se novinka objeví v černé a bílé variantě na začátku prosince za sympatickou cenu 3 899 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

  1. Může mi někdo vysvětlit, proč tam furt cpou 8 GB?

  2. Tak tenhle model je už taky celý rok starý, představen byl v prosinci 2013, tak se nelze divit parametrům, ani verzi androidu. Teď tam s velkou pompou akorát odmazali logo Huawei

  3. mike (neregistrovaný)

    Nepotěší podpora LTE a tudíž nepotěší ani cena!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).