Druhá generace VR/AR brýlí od Applu v roce 2025? Je to reálné, tvrdí známý analytik

Apple VR Feature

O brýlích pro takzvanou smíšenou realitu v podání Applu se spekuluje už nějaký ten pátek. Zařízení, které má kombinovat výhody virtuální a rozšířené reality, jsou jednou z nejočekávanějších novinek, které firma z Cupertina doposud nepředstavila. Svůj podíl na tom má také známý analytik Ming-Chi Kuo, který sype potenciální data představení a prodeje jako Baťa cvičky.

apple vr ar headset virtualni rozsirena realita bryle
Spekulovaná podoba VR/AR brýlí od Applu

Minulý měsíc Kuo prohlásil, že se první generace brýlí dočkáme v příštím roce, přibližně v období tradiční vývojářské konference WWDC. Tento datum podle všeho stále platí, neboť Apple už dle Kuova vyjádření spřádá plány na druhou generaci tohoto zařízení. Ta by měla přijít v první polovině roku 2025 a pro zájemce má nabídnout rovnou dvě varianty – jednu vybavenější a druhou cenově dostupnější.apple vr ar headset virtualni rozsirena realita bryleNepřehlédněte

Apple odložil VR/AR brýle na příští rok, tvrdí uznávaný analytik

Spekulovat o nástupci zařízení, které doposud ještě nebylo představeno, je možná trochu ambiciózní i na známého analytika. Ten však neochvějně tvrdí, že druhé generace brýlí s odhadovanou cenou 3 tisíce dolarů (cca 87 700 Kč s DPH) se v letech 2025/2026 prodá až 10 milionů kusů. O jak moc divoký odhad se jedná, to ukáže až čas, nicméně aktuálně je potřeba podobné spekulace brát s notnou rezervou i přes to, že úspěšnost Kua se podle serveru AppleScoop pohybuje lehce přes 80 procent.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku