Apple odložil VR/AR brýle na příští rok, tvrdí uznávaný analytik

apple vr ar headset virtualni rozsirena realita bryle

Úvodní keynote vývojářské konference WWDC včera přinesla celou řadu velmi zajímavých novinek, od řady vylepšení pro iOS 16 přes nový čipset Apple Silicon M2 až po představení zbrusu nových MacBooků Air a MacBooků Pro. Nejeden technologický nadšenec však očekával také odhalení brýlí pro virtuální a smíšenou realitu, o kterých se v kuloárech hovoří už nějaký ten pátek. Firma z Cupertina je však včera zklamala, když se o nich vůbec nezmínila.

S upřesněným odhadem, kdy by brýle mohly být představeny veřejnosti, přispěchal známý analytik Ming-Chi Kuo. Ten už před zahájením konference WWDC tvrdil, že na odhalení je příliš brzy. V novém tweetu nastínil, že Apple nejspíše představí očekávaný produkt v lednu příštího roku, přičemž k vývojářům se dostane do rukou 2–4 týdny poté. Předobjednávky by poté měly být spuštěny v druhém kvartále 2023 a k zákazníkům headset nejspíše doputuje ještě před vývojářskou konferencí WWDC 2023.apple vr ar headset virtualni rozsirena realita bryleNepřehlédněte

Jak budou vypadat jablečné AR/VR brýle? Apple prý učinil zásadní rozhodnutí

Apple má podle více zdrojů potíže s výrobou a než aby finální produkt uspěchal, raději jej odloží. Ani po představení by nemělo jít o masovou záležitost, ale spíše niche záležitost pro specifickou skupinu zákazníků, čemuž má ostatně odpovídat i cena okolo 3 tisíc dolarů (cca 84 tisíc korun s DPH).

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku