Apple představil redesignovaný MacBook Air a vylepšil i MacBook Pro

macbook air clanek

Apple dnes v rámci vývojářské konference WWDC představil novou generaci svého nejkompaktnějšího a nejprodávanějšího notebooku MacBook Air. Došlo i na vylepšený MacBook Pro. Prvně jmenovaný konečně přichází se zcela novým designem, navráceným MagSafe konektorem a modrou barevnou variantou, která doplní zlatou, stříbrnou a vesmírně šedou. MacBook Pro dostal lepší hardwarovou výbavu v čele s čipsetem Apple M2.

The new MacBook Air | Supercharged by M2 | Apple

MacBook Air

Tloušťka nového MacBooku Air činí pouhých 11,3 mm, hmotnost pak 1,22 kg. Úhlopříčka displeje je 13,6″, rozlišení 2560 × 1664 px (224 ppi) a nově nabídne podporu 1 miliardy barev (pokrytí dle standardu P3) i podporu technologie True Tone. Vylepšení se konečně dočkala i kamerka pro videohovory, která podporuje Full HD rozlišení a nechybí jí ani funkce Center Stage. Apple slibuje i kvalitnější zážitek díky čtveřici integrovaných reproduktorů s podporou Spatial Audio.

MacBook Air běží na nové generaci čipsetu Apple jménem M2, u kterého je slibován až o 38 % vyšší výkon při editaci videa ve Final Cut Pro X ve srovnání s M1. Při přehrávání videa má notebook vydržet až 18 hodin na jedno nabití. Nezapomnělo se ani na podporu rychlého nabíjení, díky kterému bude možné 52,6Wh akumulátor dobít na 50 % kapacity za pouhých 30 minut. Napájecí adaptér navíc disponuje dvěma USB-C porty, takže souběžně s MacBookem bude možné dobíjet ještě další zařízení.

MacBook Air 2022 Apple M2
Přehled novinek MacBooku Air (2022)

Cena nového MacBooku Air s čipsetem Apple M2 bude startovat na částce 36 990 Kč. Objednat jej bude možné v průběhu července.

All-new MacBook Air with M2 hands-on

MacBook Pro

Také nové 13″ MacBooky Pro dostanou do vínku nejnovější čipset Apple M2, byť design zařízení jako takového se nezměnil. Překvapením nicméně bylo oznámení návratu Touch Baru. Upgrade dále doznal displej, který se chlubí maximální úrovní jasu 500 nitů. Mírného zlepšení se má dočkat i výdrž, která se má při přehrávání videa pohybovat okolo 20 hodin.

MacBook Pro 2022 Apple M2
Přehled novinek u MacBooku Pro (2022)

Cena nového MacBooku Pro bude startovat na 38 990 Kč s DPH, dostupnost je rovněž plánována na červenec.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku