Domů » Bleskovky » Druhá generace iPhone X už takový průvan v peněžence neudělá

Druhá generace iPhone X už takový průvan v peněžence neudělá

V letošním roce bychom se rovněž měli dočkat představení třech nových iPhonů, které budou sázet na bezrámečkový design s charakteristickým vykrojením v horní části. Klasické iPhony navíc přijdou o domovské tlačítko, které plně nahradí technologie Face ID.

Největší míra pozornosti se tradičně bude upírat k druhé generaci iPhone X a zvětšenému modelu iPhone X Plus. Klasický iPhone bez duálního fotoaparátu  a s hliníkovým rámečkem nabídne 6,1″ LCD displej. Vůbec nejlevnější z celého tria má být iPhone X s 5,8″ OLED panelem, největší a nejdražší bude iPhone X Plus s 6,4palcovým OLED panelem.

iPhone X: recenze

Právě druhá generace iPhone X by letos měla přijít s výrazně nižší cenou, na což by zákazníci mohli slyšet. Přece jenom, současné „xko“ se mezi uživateli těší oblibě, ale pro řadu zájemců je kvůli vysoké ceně nedostupné; ostatně na českém trhu se základní 64GB verze prodává za 29 990 Kč včetně DPH.

Tip ke čtení: recenze iPhone X: jablko s jasným rukopisem

Applu se údajně povedlo výrobní cenu chystaného modelu snížit o 10 procent, což by jeho prodejní cenu mohlo přiblížit k úrovni, za kterou se dnes prodává iPhone 8. V tuto chvíli se samozřejmě jedná o nepotvrzené spekulace, ale myslíme si, že i v Applu jsou si velmi dobře vědomi toho, že právě vysoká cena současného vlajkového iPhonu řadu zájemců odrazuje a je potřeba s tím něco udělat.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. Snad se jim trochu lépe povede design, hlavně zapustit ten výstupek fotoaparátu.

 2. Práve pre vysokú cenu X ako užívateľ Apple „stojím“ na 7 Plus a čakám. Ak nepríde k normalizácii odchádzam k Nokie.

 3. To je vtip? Když si někdo kupuje novej iPhone tak 3000 což je těch 10% neřeší.
  Jinak iPhone X mám a je to moc fajn telefon, příští rok budu zas uvažovat o novém, letos ne stejně to bude cca to samé.

 4. Nedavno se resilo, ze nejlevnejsi ma byt LCD model. A ted je zase vsechno jinak?

  • Jistě že nejlevnější bude ten s LCD panelem už proto, že LCD stojí zlomek toho co OLED. Model s LCD má být představen právě proto, aby uspokojil uživatele, pro které je standartní X drahé (nebo prostě z principu nedají za mobil tolik peněz). Další je věc je i fakt, že přímý nástupce X má stát opět 30k a to je víceméně potvrzená věc. Apple mimo jiné přestane aktuální X prodávat, poněvadž odmítá snížit jeho cenu po nástupu nového modelu – což je pochopitelné, protože by spousta lidí sáhlo po starším ale levnějším modelu. Výše napsáno je tedy hloupost, respektive jsou to pomotané informace o různých modelech…

  • jj přesně

  • Zajímavé že Apple by měl údajně tento měsíc vydat iPhone X Blush Gold s kódovým označením D21A ,dozvědět bychom se to mohli už 27. března. Pokud by vyšel tak nevěřím že v létě ukončí výrobu iPhone X.

 5. Pobavilo s tou nizsi cenou :D

  • Xr je o 6,5k levnější. Ať zachovámev redakci aspoň nějakou důstojnost ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).