Domů » Bleskovky » Druhá generace iPhone X už takový průvan v peněžence neudělá

Druhá generace iPhone X už takový průvan v peněžence neudělá

V letošním roce bychom se rovněž měli dočkat představení třech nových iPhonů, které budou sázet na bezrámečkový design s charakteristickým vykrojením v horní části. Klasické iPhony navíc přijdou o domovské tlačítko, které plně nahradí technologie Face ID.

Největší míra pozornosti se tradičně bude upírat k druhé generaci iPhone X a zvětšenému modelu iPhone X Plus. Klasický iPhone bez duálního fotoaparátu  a s hliníkovým rámečkem nabídne 6,1″ LCD displej. Vůbec nejlevnější z celého tria má být iPhone X s 5,8″ OLED panelem, největší a nejdražší bude iPhone X Plus s 6,4palcovým OLED panelem.

iPhone X: recenze

Právě druhá generace iPhone X by letos měla přijít s výrazně nižší cenou, na což by zákazníci mohli slyšet. Přece jenom, současné „xko“ se mezi uživateli těší oblibě, ale pro řadu zájemců je kvůli vysoké ceně nedostupné; ostatně na českém trhu se základní 64GB verze prodává za 29 990 Kč včetně DPH.

Tip ke čtení: recenze iPhone X: jablko s jasným rukopisem

Applu se údajně povedlo výrobní cenu chystaného modelu snížit o 10 procent, což by jeho prodejní cenu mohlo přiblížit k úrovni, za kterou se dnes prodává iPhone 8. V tuto chvíli se samozřejmě jedná o nepotvrzené spekulace, ale myslíme si, že i v Applu jsou si velmi dobře vědomi toho, že právě vysoká cena současného vlajkového iPhonu řadu zájemců odrazuje a je potřeba s tím něco udělat.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments