Domů » Bleskovky » Dron s plamenometem? V Číně naprosto běžná věc. Neuvěříte, k čemu jej používají

Dron s plamenometem? V Číně naprosto běžná věc. Neuvěříte, k čemu jej používají

Drony se do běžného života prosazují čím dál tím více. Kromě nadšenců a fotografů jejich služeb využívají také hasiči či policisté, kterým v mnohých ohledech významně ulehčují práci. Trochu jiný pohled na drona jako lidského pomocníka nyní představili v Číně.

Flamethrower Drone Cleans High Voltage Wires In China

Technické služby ve městě Siang-jang na drona od DJI nechali připevnit plamenomet, kterým odklízejí nepořádek z elektrického vedení. Rozhodně se jedná o velmi efektivní využití dronů, ze kterého by měl radost určitě i Elon Musk. Mimochodem, k čištění používají dron DJI S1000+, který se u nás prodává za zhruba 47 tisíc korun.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Dobrý!!! A kde se to dá koupit? :-)

  2. aliexpres nebo banggood

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).