Domů » Bleskovky » Dron pro přepravu pasažérů? Podívejte se, jak funguje v praxi

Dron pro přepravu pasažérů? Podívejte se, jak funguje v praxi

O dronech určených pro přepravu lidí se mluví už nějaký ten pátek. Nejčastěji o něm mluví EHang, především pak o svém modelu 184. Dosud ovšem jedna věc scházela – důkaz, že dron skutečně bezpečně přepraví lidského pasažéra. To společnost EHang nyní napravuje nově vypuštěným videem, na kterém se v akci představuje jak jednomístný, tak dvoumístný dron.

EHANG184 AAV achieves a series of manned flight tests with up to 40 persons including EHANG CEO ever onboard. The autonomous flying car is coming soon…

EHANG184 AAV achieves a series of manned flight tests with up to 40 persons including EHANG CEO ever onboard. The autonomous flying car is coming soon…

Zveřejnil(a) EHANG dne Pondělí 5. února 2018

Na videu je možné také spatřit, jak si dron vede v nepříznivých podmínkách, jako jsou silný vítr nebo mlha. Ovládání by mělo být co nejjednodušší, nechybí ani mód, ve kterém 184 udělá všechnu práci za vás. Videoklip je nicméně hodně upravený, takže na něm nenajdeme problémy, se kterými se dron potýká. Jak si s nimi poradil, se dozvíme v letošním roce, na kdy je plánováno spuštění prvních letů. Otázkou také je, jestli o přepravní drony bude zájem.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).