Drama v Apple Store: únosce držel rukojmí a žádal tučné výkupné

trac vu apple store unsplash

Agentura Bloomberg informovala o únosu v jednom z holandských Apple Store. Muž v kukle a maskáčích uvnitř obchodu vypálil ze zbraně a následně se zmocnil jednoho rukojmího. Ostatní návštěvníci z nebezpečného místa uprchli, nicméně čtyři další lidé se ukryli uvnitř obchodu.

jumpstory apple store
Ilustrační obrázek (Zdroj: Jumpstory)

Inkriminovaný Apple Store se nachází ve čtvrti Leidsplein v centru Amsterdamu. Celý incident proběhl v úterý mezi 17:30 a 22:45 místního času. Po několika hodinách si únosce vyžádal od policie vodu, která mu byla doručena pomocí robota. Chvíle nepozornosti ale využil rukojmí, kterému se podařilo uprchnout.

Následně se o útěk z místa činu pokusil i únosce. Krátce poté jej ale srazilo k zemi BMW X5 holandské policie. Později k němu byl vyslán robot pro kontrolu přítomnosti výbušnin. Ty se u útočníka nenašly, ačkoliv agresor v průběhu únosu posílal fotografie své vesty s atrapou výbušnin do místní televizní stanice AT5.

Podle policie únosce požadoval výkupné 200 milionů v kryptoměnách a bezpečný útěk z místa činu. Zdá se že neměl žádného komplice. Apple celou záležitost nijak nekomentoval.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku