Domů » Bleskovky » Milión prodaných kusů Samsungu Galaxy Fold? Zatím tomu tak není (oživeno)

Milión prodaných kusů Samsungu Galaxy Fold? Zatím tomu tak není (oživeno)

Aktualizováno 14. prosince: Původní zpráva o prodeji 1 milionu kusů byla chybná. K dezinformaci zřejmě došlo už u původního zdrojového článku, který vyšel na serveru TechCrunch; zde byla pravděpodobně slova Young Sohna chybně interpretována.

Samsung nově upřesnil (zdroj), že k dosažení hranice 1 milionu prodaných kusů zatím nedošlo. Společnost v minulosti uvedla, že by letos chtěla prodat okolo 500 tisíc kusů, nicméně žádná konkrétní prodejní čísla zatím nejsou k dispozici. Analytické společnosti prodeje Foldu pro letošní rok odhadují mezi 400 až 500 tisíci kusy. Do konce roku 2020 by jihokorejský gigant Samsung rád prodal až 6 milionů kusů ohebných smartphonů.

Pomoci by mu v tom měl i chystaný Galaxy Fold 2, který by měl mít podstatně nižší cenu.


Nepřehlédněteohebný Samsung Galaxy Fold: máme pro vás 33 postřehů z prvních hodin testování

Původní text článku z 13. prosince

Ohebný smartphone Samsung Galaxy Fold od únorového představení provázely problémy, které nakonec oddálily prodeje o více než půl roku. Prodejní verze by měla mít všechny konstrukční nedostatky vyřešené, i tak Samsung ale na všech frontách varuje, abyste telefon opečovávali jako oko v hlavě. Dalo by se čekat, že tento fakt společně s vysokou cenou (na našem trhu činí 54 tisíc korun) zájemce odradí, ovšem zdá se, že se jedná pouze o malé překážky při touze po nových technologiích.

Samsung Galaxy Fold

Samsung se prostřednictvím prezidenta Young Sohna pochlubil, že ohebný Galaxy Fold si v prvních třech měsících prodejů koupil milion lidí. Vzhledem k tomu, že se jedná spíše o prodejný prototyp, je to poměrně příjemné překvapení. Sohn tvrdí, že uvolnění Galaxy Fold na trh přináší velké množství zpětné vazby, kterou by Samsung nezískal, pokud by si ohebný telefon schovával v laboratořích.

Samsung si na poli ohebných smartphonů věří, v příštím roce očekává 6 milionů prodaných kusů. Tomuto číslu by mělo napomoci i uvedení ohebného telefonu véčkové konstrukce, který má být představen na začátku příštího roku.

Právě dnes se Galaxy Fold začíná prodávat v ČR

Od dnešního dne je rovněž možné Samsung Galaxy Fold oficiálně koupit i v České republice. Za 53 990 Kč je dostupný výhradně přes e-shop Samsungu. Za tuto cenu zákazník získává nejenom samotný telefon, ale také bezdrátová sluchátka Galaxy Buds, ochranný kryt z odolných aramidových vláken nebo speciální pojištění náhodného poškození. Samozřejmostí je pak prémiový servis Moje Galaxy, který nabízí například speciální infolinku nebo zdarma vyzvednutí poškozeného telefonu u zákazníka a zapůjčení náhradního přístroje po dobu záruční opravy.

Samsung Galaxy Fold 2

Kupující se v případě koupi Galaxy Fold distribuovaného v ČR společností Samsung Electronics Czech and Slovak nemusí bát náhodného mechanického poškození telefonu i náhodného poškození vnikem kapaliny, například prasknutí displeje. Samsung totiž k telefonu nabízí zdarma roční pojištění, v jehož rámci má zákazník nárok na jednu pojistnou událost se spoluúčastí pouze 3 399 Kč. Podmínkou je registrace zařízení na této stránce nebo skrze infolinku 800 726 786 do 30 dnů od nákupu.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dealler
Uživatel
Dealler

To bylo ale keců, jak je to nesmysl, kterej nikdo nekoupí….

////
Anonym
////

Ja si radeji pockam na druhou nebo treti generaci. Nechci byt v prvni vlne betatesteru.

Martin123
Uživatel
Martin123

To bylo keců jak bude o to zájem ze to každý koupi a že Samsung je nejlepší ale že lže a neprodal 1 mega ale sotva 400-500 tisíc..

Jmeno
Anonym
Jmeno

Ty prodeje jsou logicke. Je to novinka a navic prvni generace. To neni nic pro socky s Xiaomi, ktere maji komplex s cehokoliv na co nemaji.

Martin123
Uživatel
Martin123

Určitě 😂 komplex máš ty reagovat na něco na co ani sám nevíš, nerozumíš ale hlavně že sis zkusil kopnout no ale nevyšlo ti to.

Jmeno
Anonym
Jmeno

Reakce prisla, takze to vyslo. Tva gramatika a slovosled je ovsem jina liga. Zvlastni skola je oproti tomu Harvard :-D

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Mal som dnes v ruke a prvy dojem je fajn, ale kupit by som si to este nekupil. Hlavne kvoli rozmerom vonkajsieho panelu