Domů » Bleskovky » Milión prodaných kusů Samsungu Galaxy Fold? Zatím tomu tak není (oživeno)

Milión prodaných kusů Samsungu Galaxy Fold? Zatím tomu tak není (oživeno)

Aktualizováno 14. prosince: Původní zpráva o prodeji 1 milionu kusů byla chybná. K dezinformaci zřejmě došlo už u původního zdrojového článku, který vyšel na serveru TechCrunch; zde byla pravděpodobně slova Young Sohna chybně interpretována.

Samsung nově upřesnil (zdroj), že k dosažení hranice 1 milionu prodaných kusů zatím nedošlo. Společnost v minulosti uvedla, že by letos chtěla prodat okolo 500 tisíc kusů, nicméně žádná konkrétní prodejní čísla zatím nejsou k dispozici. Analytické společnosti prodeje Foldu pro letošní rok odhadují mezi 400 až 500 tisíci kusy. Do konce roku 2020 by jihokorejský gigant Samsung rád prodal až 6 milionů kusů ohebných smartphonů.

Pomoci by mu v tom měl i chystaný Galaxy Fold 2, který by měl mít podstatně nižší cenu.

Nepřehlédněteohebný Samsung Galaxy Fold: máme pro vás 33 postřehů z prvních hodin testování

Původní text článku z 13. prosince

Ohebný smartphone Samsung Galaxy Fold od únorového představení provázely problémy, které nakonec oddálily prodeje o více než půl roku. Prodejní verze by měla mít všechny konstrukční nedostatky vyřešené, i tak Samsung ale na všech frontách varuje, abyste telefon opečovávali jako oko v hlavě. Dalo by se čekat, že tento fakt společně s vysokou cenou (na našem trhu činí 54 tisíc korun) zájemce odradí, ovšem zdá se, že se jedná pouze o malé překážky při touze po nových technologiích.

Samsung Galaxy Fold

Samsung se prostřednictvím prezidenta Young Sohna pochlubil, že ohebný Galaxy Fold si v prvních třech měsících prodejů koupil milion lidí. Vzhledem k tomu, že se jedná spíše o prodejný prototyp, je to poměrně příjemné překvapení. Sohn tvrdí, že uvolnění Galaxy Fold na trh přináší velké množství zpětné vazby, kterou by Samsung nezískal, pokud by si ohebný telefon schovával v laboratořích.

Samsung Galaxy Fold: podrobné první dojmy (CZ test)

Samsung si na poli ohebných smartphonů věří, v příštím roce očekává 6 milionů prodaných kusů. Tomuto číslu by mělo napomoci i uvedení ohebného telefonu véčkové konstrukce, který má být představen na začátku příštího roku.

Právě dnes se Galaxy Fold začíná prodávat v ČR

Od dnešního dne je rovněž možné Samsung Galaxy Fold oficiálně koupit i v České republice. Za 53 990 Kč je dostupný výhradně přes e-shop Samsungu. Za tuto cenu zákazník získává nejenom samotný telefon, ale také bezdrátová sluchátka Galaxy Buds, ochranný kryt z odolných aramidových vláken nebo speciální pojištění náhodného poškození. Samozřejmostí je pak prémiový servis Moje Galaxy, který nabízí například speciální infolinku nebo zdarma vyzvednutí poškozeného telefonu u zákazníka a zapůjčení náhradního přístroje po dobu záruční opravy.

Samsung Galaxy Fold 2

Kupující se v případě koupi Galaxy Fold distribuovaného v ČR společností Samsung Electronics Czech and Slovak nemusí bát náhodného mechanického poškození telefonu i náhodného poškození vnikem kapaliny, například prasknutí displeje. Samsung totiž k telefonu nabízí zdarma roční pojištění, v jehož rámci má zákazník nárok na jednu pojistnou událost se spoluúčastí pouze 3 399 Kč. Podmínkou je registrace zařízení na této stránce nebo skrze infolinku 800 726 786 do 30 dnů od nákupu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments