Domů » Bleskovky » DPP spustilo na šesti stanicích metra nový bezpečnostní systém, přibude také WiFi zdarma

DPP spustilo na šesti stanicích metra nový bezpečnostní systém, přibude také WiFi zdarma

Dopravní podnik hl. m. Prahy spustil nový bezpečnostní informační systém pro cestující na vybraných stanicích metra. Cestující se díky němu dozví o výlukách, mimořádných událostech nebo stavu bezbariérových zařízení. Tyto informace jsou dostupné prostřednictvím webových stránek. Všech šest stanic rovněž pokryje bezplatná WiFi síť.

„Cestující, kteří se připojí k této wifi síti, dostanou do svých chytrých zařízení online dopravní informace o pražské MHD. DPP umožní v případě mimořádných situací cestující okamžitě informovat a předávat jim informace o náhradním spojení nebo bezpečnostní pokyny. Vedle toho jim jako bonus navíc systém umožní připojení k internetu jako běžná wifi síť,“ říká generální ředitel DPP Martin Gillar.

Nový systém se nachází na šesti stanicích metra: na trase C to je Hlavní nádraží, Pražského povstání, Náměstí Republiky, Smíchovské nádraží a Florenc, který je pokryt jak na trase C, tak na trase B a je tak počítán jako dvě stanice.

„Jsem ráda, že cestující budou mít konečně přístup k technologii wifi a věřím, že už brzy se dočkáme dalšího rozšíření přístupu k internetu v podzemní dráze,“ pronesla Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy. „Až s novým vedením DPP se stojaté vody ohledně wifi v metru pohnuly tím správným směrem a dnešní den je toho důkazem,“ dodává.

Celý projekt vyšel na 10 mil. Kč. V ceně jsou zahrnuty přístupové body, přivedení a rozvedení vysokokapacitního datového připojení po všech šesti stanicích a vývoj softwarového řešení. Cenu obhajuje DPP vybudováním veškeré infrastruktury, nutností dodržovat legislativní a bezpečnostní předpisy a prací v nočních výlukových hodinách.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments