Domů » Bleskovky » Donald Trump prodloužil pobyt Huawei na černé listině USA o další rok

Donald Trump prodloužil pobyt Huawei na černé listině USA o další rok

Už je to rok, co se společnost Huawei ocitla na černé listině Spojených států a přišla tak o přístup k americkým technologiím. Od loňského května nesmí s Huawei obchodovat prakticky žádné americké společnosti, pouze ty, které získaly dočasnou licenci od amerického ministerstva obchodu.

trump huawei

Huawei bude muset přežít bez Google služeb další rok

Oficiálním důvodem je obava z narušení národní bezpečnosti USA, avšak mezi řádky se dá vyčíst, že se jedná o důsledek obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Bohužel za uplynulý rok nenašly obě mocnosti společnou řeč, což nyní vyústilo v prodloužení zákazu o další rok. Americké firmy tak až do 15. května roku 2021 nesmějí obchodovat s čínskými společnostmi Huawei a ZTE, stejně tak nesmí používat jakákoliv telekomunikační zařízení od těchto firem.

Zatím není jasné, jak to bude s udělováním dočasných licencí, ty aktuálně platné totiž vyprší již zítra. Dosud tato oprávnění vydávalo ministerstvo obchodu USA, a to pouze vybraným firmám na tři měsíce; po uplynutí této doby bylo nutné licenci obnovit. Dočasná licence byla udělena například Microsoftu, který může na notebooky Huawei/Honor dodávat operační systém Windows, naopak Google zatím neuspěl. Z tohoto důvodu musí nové telefony Huawei/Honor využívat open source větev systému Android bez služeb Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jklejna58
Uživatel
jklejna58
Offline

a dobře tak stejně za všechno můžou

Tade
Uživatel
Tade
Offline

Nikam jinam, než na černou listinu, Huawei nepatří :)

Dr. Doc
Anonym
Dr. Doc
Offline

Proč?

Petr
Anonym
Petr
Offline

Ty si matla.