TOPlist

Dolphin Browser HD narušuje soukromí svých uživatelů

Vývojáři populárního alternativního prohlížeče Dolphin Browser HD pro chytrá zařízení s operačním systémem Android teď asi nemají lehké spaní. Nedávná analýza totiž ukázala, že jejich program výrazně narušuje soukromí uživatelů. Problém se týká tzv. Webzine módu, který má upravit webové stránky pro zobrazení na menších displejích. Přitom kontroluje, zda pro aktuální stránku už náhodou neexistuje její optimalizovaná verze.

-

To by bylo v naprostém pořádku, jenže jak se ukázalo, aplikace odesílá URL každé navštívené stránky na servery Dolphinu. Navíc z převážné většiny naprosto zbytečně. Jejich databáze totiž obsahuje jen asi 200 převážně amerických webových služeb, což obzvlášť u českých a slovenských androidistů představuje mizivé procento internetového brouzdání. Prohlížeč tak k narušování soukromí ještě plýtvá u mobilního připojení tolik cenným datovým provozem.

Společnost už na povyk kolem tohoto odhalení zareagovala prohlášením, že v současné verzi 7.0.2 tuto vlastnost zablokovala a v budoucnu bude aktivována pouze se souhlasem uživatele.

Zdroj: PocketNow

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku