Domů » Bleskovky » V DJI to opět neuhlídali: takhle bude vypadat Mavic Air

V DJI to opět neuhlídali: takhle bude vypadat Mavic Air

Už dnes v 16:00 našeho času představí společnost DJI na tiskové konferenci v New Yorku zcela nového drona DJI Mavic Air; ten by měl vyplnit mezeru mezi Sparkem a Mavicem Pro. Ani tentokrát se výrobci nepodařilo novinku uhlídat a na internet se s předstihem dostaly téměř kompletní specifikace i design Mavica Air.

Takhle bude nový DJI Mavic Air vypadat

Ten bude menší než klasický Mavic, ale přesto nabídne velmi slušnou optiku. Ta zvládne snímat až 32Mpx panoramatické snímky (rozlišení snímače zatím ještě neznáme, ale zřejmě bude 12,7 Mpx). Konkrétně se má jednat o 1/2.3 CMOS čip s inovovaným ISP), který si poradí se záznamem videa ve 4k rozlišení až při 60 snímcích za vteřinu.

Oproti Sparkovi nabídne tříosý gimbal, konstrukce naopak bude obdobná jako u Mavica Pro. Na těle drona nebudou chybět senzory pro detekci objektů před, za a pod dronem. Kapacita baterie zatím není známa, avšak maximální doba letu by se měla pohybovat okolo 21 minut. Samozřejmostí pak bude pokročilé ovládání pomocí gest či celá řada letových režimu včetně sledování objektů. Mavic Air bude dostupný v bílé, černé a červené barvě, ale není vyloučeno, že DJI odpoledne odhalí i další barevné varianty. V USA by se cena měla pohybovat okolo 699 USD, u nás ale pochopitelně bude vyšší.

Jakmile DJI novinku představí, budeme vás o tom informovat. V případě, že chcete sledovat live stream z keynote, můžete si jej od 16. hodiny naladit zde.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).