Domů » Bleskovky » Diskutujte v našem fóru, s mobilní aplikací Tapatalk je to hračka (návod)

Diskutujte v našem fóru, s mobilní aplikací Tapatalk je to hračka (návod)

Diskuzní fóra na SmartMania.cz slouží uživatelům jako všestranná poradna. V jednotlivých sekcích si uživatelé vyměňují své zkušenosti, dělí se o postřehy a radí ostatním s řešením jejich problémů. Fórum je především o vás, o komunitě, které dělá diskuze tím, čím jsou. Součástí fóra je také SmartBazar, který vám už brzy představíme v úplně novém kabátku, a hojně využívaná je rovněž sekce Poradna, kde nováčkům radíme jaké zařízení si vybrat.

V našich diskuzních fórech každý den přibývá okolo 200 nových příspěvků. Diskutovat lze nejen přes klasickou webovou verzi, ale několik let nabízíme i mobilní skin pro rychlejší načítání na přenosných zařízeních. Velmi oblíbená je mezi uživateli také aplikace Tapatalk, kterou naše fórum podporuje od samého začátku jejího vzniku. Společně s autory jsme nedávno dokončili českou lokalizaci Tapatalku pro Windows Phone a aktivně se podílíme na testování nových beta verzí.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog
odkazy pro stažení freeware verzí Tapatalku

Tapatalk je skvělý nástroj, který je dostupný pro Android, iOS a Windows Phone. Verze pro BlackBerry byla nedávno stažena, ale už se pracuje na nové. Tapatalk uživateli dává možnost pohodlně a rychle diskutovat na jeho oblíbených fórech, můžete si buď vytvořit jednotné TapatalkID, pod které si uložíte jednotlivé loginy do diskuzních fór (bez hesel), nebo se lze přihlásit klasicky pro každé fórum zvlášť.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store
odkazy pro stažení placených verzí klienta s optimalizací pro tablety

Z příslušného obchodu si stáhněte aplikaci pro vaši platformu, základní verze je zdarma, pro Android a iOS jsou k dispozici ještě placené Pro verze, která nabízí nové UI s rychlejšími navigačními prvky, editor fotografií Aviary, neomezený upload fotografií, ukládání příloh na DropBox a další vylepšení.

Jak Tapatalk používat?

Při prvním spuštění vás aplikace přivítá obrazovkou s možnostmi přihlášení. V případě, že navštěvujete více diskuzních fór, doporučujeme vytvořit zmíněné TapatalkID. Následně se přepněte na kartu Explore, kde do vyhledávače napište „smartmania.cz„. Jakmile si naše fórum vyhledáte, můžete se do něj přihlásit s vašimi přihlašovacími údaji. V případě, že u nás účet nemáte, můžete si jej během minuty vytvořit.

 
Základní obrazovka s přihlášením. Následně přejděte na stránku pro vyhledávání fór

To samé lze aplikovat i pro přidání dalších fór do aplikace. Skrze Tapatalk pak máte možnost zapojovat se do diskuzí odkudkoliv. Kromě toho máte možnost využívat soukromých zpráv a všech dalších funkcí, které naše fórum nabízí (sledování témat, přidávání do oblíbených, sdílení…). V případě Android a iOS verze lze využívat push notifikací pro upozornění na nové příspěvky nebo zprávy.

 
Obrazovka pro přihlášení do konkrétního fóra; seznam posledních příspěvků

 
Takhle vypadá Tapatalk pro Windows Phone, který už brzy dostane kompletní českou lokalizaci

Pokud máte se svým mobilním zařízením nějaký problém, nebojte se v našem fóru zeptat. Rádi vám pomůžeme s výběrem nového telefonu i prodejem toho stávajícího. Fórum je především o uživatelích a my děkujeme všem, kteří se na jeho chodu podílejí.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

14 komentářů

 1. Da sa nastavit Tapatalk aby mi sledoval iba cast Windows Phone?

 2. Ano taky by se mi hodilo sledovat pouze windows phone sekci

 3. Já bych ale rád sledoval svou diskuzi pod články. Ta není zvládnutá nejlépe. Nelze nastavit např. e-mailovou notifikaci. Myslím, že to škodí i návštévnosti webu. Koukat věčně do článku jestli mi někdo nepsal, je dost otravné a má za následek, že spousta otázek zůstane bez odpovědi, protože tam prostě jen proto chodit nebudu. Řešení s RSS všech nových příspěvků ve všech článcích dohromady, mě taky moc nenadchla. Prohrabovat se tím je otrava a stejně pořád nevím, který koment patří mně.

  Přimlouval bych se aby se diskuze předělala. Třeba jako to má Mobilmania, nebo použít doplňků, jako je Disqus. [odkaz]

  • Lukáši, o integraci Disqusu přemýšlíme (možná jej integrujeme do nové verze SmartManie, na které pracujeme, ale zase tu řešíme problém s phpBB účty, které náš web a fórum používá). Odebírat komentáře jen pod konkrétním článkem přes RSS lze, stačí kliknout na ikonku RSS vedle nadpisu Komentáře [odkaz] :)

  • Jiří, to by bylo super! Tak ať se práce podaří! :)

   Pravda, ještě se dá odebírat pouze konkrétní článek. Ale to zase musím vždycky přidávat nový RRS zdroj a stále nevím který komentář je pro mě.

  • Martin II (neregistrovaný)

   Disqus je dobra volba.

 4. Tapatalk je určitě fajn, používám ho už ….. no dlouho :d, ale spíš by mě potěšila nějaká apka jako má Svět Androida, kde bych si mohl přečíst denní články, které nejsou součástí fóra a proto na tapatalku nejsou.

  • Díky za komentář – vlastní aplikaci chystáme a pokud vše půjde podle plánu, vydáme ji v průběhu května. Společně s ní vyjde také verze pro Windows Phone a pak budeme řešit také pro iOS.

 5. radospol (neregistrovaný)

  Jirko a nedalo by sa vlozit do tapatalku aj sekcia Portal? Tak ako to ma napr. Xda. Rad by som to mal pokope a cez tapatalk si rovno pozrel nove clanky na webe.

  • Xda má specializovanou (a brandovanou aplikaci), navíc my už cca rok chystáme vlastní mobilní aplikace, takže tohle řešení pro nás není vyhovující.

 6. Proc se po registraci pres web nemuzu prihlasit pres Tapatalk?

  • Tak to netuším, ale nikdo jiný tento problém zatím nereportoval a mně to také funguje normálně. Jakou chybovou hlášku vám to píše?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).