Domů » Bleskovky » Děsivá ruka „partnera“ nahradí selfie tyč, abychom na fotkách nepózovali osamělí

Děsivá ruka „partnera“ nahradí selfie tyč, abychom na fotkách nepózovali osamělí

Pokud rádi fotíte sami sebe, ale je vám občas smutno, že jste na fotce sami a rádi byste cítili blízkost jiné osoby, může váš pocit osamělosti alespoň zdánlivě vyřešit produkt, který přináší designeři Aric Snee a Justin Crowe.

Jejich laminátová paže s mrtvolnou barvou kůže, na jejíž konec upevníte telefon, vám může dodat pocit, že u sebe stále máte někoho, kdo vás s radostí drží za ruku a ještě vás u toho fotí. Za tento pocit sounáležitosti si však řádně zaplatíte, neboť oba umělci plánují vyrobit pouze 10 kusů, přičemž jedna ruka bude stát 6 200 dolarů (zhruba 150 000 Kč). Po odhalení konceptu selfie ruky se však strhl o produkt velký zájem, a tak je možné, že se nakonec dostane do výroby v mnohem větším počtu kusů s příznivější cenovkou. A jisté také je, že v případě úspěchu tuto novinku začnou ve velkém kopírovat čínští výrobci.

Jelikož umělci málokdy přicházejí s bláznivými nápady, za kterými by se neskrýval hlubší smysl, i zde Snee a Crowe nabízí zamyšlení nad tím, zda se naše společnost vyvíjí ideálním směrem.

Podle umělců došlo díky obrovskému rozmachu technologií k vytvoření falešného dojmu, že jsou mezi sebou lidé více spojeni a více socializováni, přičemž se stal spíše opak. Právě proto podle nich spousta lidí hledá na internetu určité potvrzení své vlastní existence, neboť v reálných situacích se jim jej nedostává a často nemají své volné chvíle s kým sdílet.

Co si o podobných reflexích naší společnosti myslíte vy? Máte pocit, že vás technologie s ostatními lidmi spíše spojily, nebo naopak rozdělily?

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

2 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    „Co si o podobných reflexích naší společnosti myslíte vy? Máte pocit, že vás technologie s ostatními lidmi spíše spojily, nebo naopak rozdělily?“

    Vřele doporučuji skvělý seriál Black Mirror.

  2. Jarda (neregistrovaný)

    Myslim, ze by to nutne nemusela byt jenom ruka. Tech variant se nabizi daleko vic ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).