Domů » Bleskovky » Designová inovace, nebo bizár? Xiaomi chystá skládací telefon s otočným fotoaparátem

Designová inovace, nebo bizár? Xiaomi chystá skládací telefon s otočným fotoaparátem

Xiaomi možná chystá telefon s velmi neobvyklým designem – ohebné véčko s otočným fotografickým modulem. Vyplývá to z obrázků k patentu, který si čínský smartphonový gigant nechal zaregistrovat koncem loňského roku v Pekingu.

Xiaomi skladaci telefon otocny fotoaparat 02

Modul se otáčí horizontálně, přičemž na přední straně jsou zobrazeny čtyři otvory pro fotoaparát a na zadní jeden. Obrázky také ukazují, že displej telefonu je prostý jakéhokoli výřezu, naopak z nich není jasné, jestli zařízení bude mít druhý displej, a neodhalují blíže ani kloubový mechanismus (zdánlivě však připomíná kloub Samsungu Galaxy Z Flip).

Xiaomi skladaci telefon otocny fotoaparat

Podle zdrojů webu LetsGoDigital, který s obrázky přišel, bude telefon uveden na scénu ve druhé polovině letošního roku. Otázkou však je, nakolik je to reálné, když patent si Xiaomi nechalo zapsat teprve před půl rokem.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments