Domů » Bleskovky » Další YotaPhone nedorazí, výrobce netradičních smartphonů vyhlásil bankrot

Další YotaPhone nedorazí, výrobce netradičních smartphonů vyhlásil bankrot

Společnost Yota Devices stihla za svoji existenci představit tři smartphony YotaPhone, které pojila neobvyklá funkce – sekundární e-ink displej na zadní straně. Přestože se jednalo o zajímavé a netradiční stroje, v široké konkurenci neobstály, což jejich výrobce s ruskými kořeny přivedlo do finančních potíží.

V minulém týdnu byl na společnost Yota Devices uvalen konkurz, důvodem je soudní proces se společností Hi-P Singapur, která pro první a druhou generaci YotaPhonů dodávala e-ink displeje. Ruská firma si u ní nasmlouvala displeje pro blíže nespecifikovaný počet modelů, ovšem poté odmítla převzít, a hlavně zaplatit velkou část dodávky.

YotaPhone 3 oficiálně: když jeden displej nestačí

Celkově se tak YotaPhone 1 a 2 prodalo pouze 75 tisíc kusů, a ani YotaPhone 3 se nestal prodejním trhákem. Firma veškeré operace přesunula kvůli nižší ceně do Číny, ale ani to ji nespasilo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Aneb výrobce, o kterém Putin prohlásil neco v tom smyslu, že to bude Ruský Apple :)

  2. Mohli byste si alespoň po sobě přečíst nadpis. „neodrazí“

  3. Žádná škoda, stejně to byla pi*ovina :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).