Domů » Bleskovky » Další YotaPhone nedorazí, výrobce netradičních smartphonů vyhlásil bankrot

Další YotaPhone nedorazí, výrobce netradičních smartphonů vyhlásil bankrot

Společnost Yota Devices stihla za svoji existenci představit tři smartphony YotaPhone, které pojila neobvyklá funkce – sekundární e-ink displej na zadní straně. Přestože se jednalo o zajímavé a netradiční stroje, v široké konkurenci neobstály, což jejich výrobce s ruskými kořeny přivedlo do finančních potíží.

V minulém týdnu byl na společnost Yota Devices uvalen konkurz, důvodem je soudní proces se společností Hi-P Singapur, která pro první a druhou generaci YotaPhonů dodávala e-ink displeje. Ruská firma si u ní nasmlouvala displeje pro blíže nespecifikovaný počet modelů, ovšem poté odmítla převzít, a hlavně zaplatit velkou část dodávky.

YotaPhone 3 oficiálně: když jeden displej nestačí

Celkově se tak YotaPhone 1 a 2 prodalo pouze 75 tisíc kusů, a ani YotaPhone 3 se nestal prodejním trhákem. Firma veškeré operace přesunula kvůli nižší ceně do Číny, ale ani to ji nespasilo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments