Další velké lákadlo Galaxy S8? Slow-motion video při 1000 fps

Společnost Sony na veletrhu MWC zaujala smartphonem Xperia XZ Premium, který je díky novému fotočipu s vestavěnou pamětí schopný zaznamenávat slow motion videa s 960 snímky za vteřinu (byť jen na velmi krátký okamžik). Podle posledních zpráv dostane stejnou schopnost i příští vlajkový model od Samsungu, avšak nemá využívat technologii Sony.

black-galaxy-s8-leaked-4-1

Samsung Galaxy S8 a S8+ mají dostat 12Mpx fotosnímače s vestavěnou DRAM, která bude stejně jako v případě Sony sloužit jako mezipaměť k bleskurychlému ukládání snímků. S touto schopností mají chystané Samsungy zvládnout natáčet slow motion video s tisíci snímky za vteřinu, zatím však nevíme, v jakém rozlišení.

Tip: Očekávané parametry Samsungu Galaxy S8 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Vylepšení má doznat i 8Mpx čelní kamerka, která má disponovat autofokusem, vedle ní se pak má nacházet 3,7Mpx RGB snímač sloužící ke čtení duhovky, který má podle agentury Bloomberg sloužit i k autentizaci mobilních plateb.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku