Domů » Bleskovky » Další šílený test iPhone 7: Koupel ve vroucí vodě a 17 hodin v mrazáku

Další šílený test iPhone 7: Koupel ve vroucí vodě a 17 hodin v mrazáku

Voděodolné telefony nejsou na trhu žádnou novinkou a nově se touto vlastností může pochlubit i nedávno představený iPhone 7 (Plus), který splňuje certifikaci IP67.

Novou vlastnost jablečného telefonu se rozhodl otestovat uživatel vystupující pod přezdívkou TechRax, který vložil iPhone 7 do nádoby plné Coca-Coly. Poté jej nechal ležet 17 hodin v mrazáku a testoval, zda iPhone speciální koupel přežil. Až na defekty na displeji, za což mohla sladká Coca-Cola, byl iPhone zcela funkční a v pořádku.

Will an iPhone 7 Survive in Coca-Cola Freeze Test for 12 Hours?

Druhý test byl ještě šílenější – TechRax vhodil telefon do vroucí vody s běžícím videem a zapnutou obrazovkou. Displej iPhonu sice začal po pár vteřinách černat, po vychladnutí byl však opět v pořádku. „Bublinkovou“ koupel si telefon užil rovnou dvakrát a stále byl plný života.

iPhone 7 Boiling Hot Water Durability Test!

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

17 komentářů

 1. Docela by mě zajímalo, jak může za nějaké problémy s displejem sladká Coca-Cola? Nejspíš to měla být zmrzlá Coca-Cola.

  • joe (neregistrovaný)

   Myslím, že to slovo „sladká! je správě. Coca-cola v podstatě působí na některé materiály jako kyselina. Úplně perfektní rozpouštědlo na zubní sklovinu ;-)

   • Johny (neregistrovaný)

    #odbornik #propadljsemzchemie #chemtrails

   • Coca-Cola působí, díky obsahu kyseliny fosforečné, jako kyselina na všechny materiály… Ta kyselina tam není v úplně malém množství, aby zajistila pitelnost, obsah cukru by jinak byl moc vysoký.

  • Aha. Nedokoukal jsem to dokonce. Byly myšleny ty fleky na krycím skle displeje. Já furt hledal nějaký defekt na LCD v obraze.

 2. jmenopriezvisko

  Na netu byl stejnej test, kde iPhone nepřežil, asi to bude otázka náhody, ty forezen/freeze testy většinou telefony přežijou…

 3. Vypovídací hodnota těchto testů je nula.
  Stejně jako házení telefonů z 1é. patra atd.

  • Nula asi ne. Akorát nemusel použit zrovna Coca-Colu, ale zamrazit to v normální vodě. Je zajímavé sledovat, jak mobily obstojí v extrémních teplotách.

   • jmenopriezvisko

    Uvědom si, že nízké teploty ničí baterie, takže takový test je fakticky zbytečný, ten telefon po zamrazení bude za nějakou dobu stejně na vyhození…

   • Tak samozřejmě že normálně nebudu strkat mobil do mrazáku, ale třeba v zimě v mínus 10 už jej třeba pouziju. Jako zajímavost je to fajn vidět, ovšem použitá Coca-Cola, je dost amatérský způsob. Všichni víme že jde jen o sledovanost, o nic víc. Stejně jako vařící voda může simulovat situaci, kdy mobil necháme na přímém slunci. Proč ne.

   • xzeit: Tak to ho budeš užívat v rozporu s pokyny k užívání:-)

   • A kdo říká, že tak mobil užívám? Dávám si na to docela pozor, ale může se stát, že ho někde necháš ležet a začne na něj svítit slunce.

 4. b-i-k-e-r (neregistrovaný)

  No a hned je jasne, proc ma iPhone zase obrovske prodeje…lidi ho mrazi v Cocacole, vari v tekutem dusiku, topi, hazou na zem, vrtaji do nej diry na Jack, kupuji ho psum…je vubec nekdo, kdo ho pouziva normalne? =)

  • Tak očividně ničení přístroje přitahuje pozornost, jenom to Samsung trochu přehnal no. Však je to jen kopírka a když dva dělají totéž, není to totéž.

   • Petr (neregistrovaný)

    Niceni pristroje pritahuje socky, normalni clovek to neresi, kazdy at si se svym majetkem naklada jak chce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).