TOPlist

Další parazit Galaxy S8: Bluboo chystá kopii, která klame zákazníka

Před několika hodinami jsme vás informovali o tom, že čínská značka Leagoo chystá kopii modelu Galaxy S8, která však nabídne o poznání horší hardware a design zřejmě v reálu také nebude tak atraktivní, jako na tiskových materiálech. A zdá se, že zcela stejnou cestou se vydá i další čínský výrobce Bluboo.

Skoro se zdá, jako by obě tyto společnosti dostaly displej od stejného výrobce – obě se totiž v tiskové zprávě chlubí poměrem stran 18:9 a u obou panelů najdeme shodné rozlišení 720 x 1440 px. Ani značka Bluboo se nebála vykrást grafiku kampaně k Samsungu Galaxy S8 a parazitovat na jméně tohoto modelu. Tisková obrázek jako by z oka vypadl tomu, který používá Samsung, nicméně zatímco Leagoo zůstalo jen u oficiálního renderu, kterým klame zákazníky, Bluboo rovnou zveřejnilo fotografii reálného zařízení.

A takhle Bluboo S8 vypadá v reálu. Rozdíly oproti tiskovému snímku jsou patrné na první pohled, aneb takhle se klame zákazník.
A takhle Bluboo S8 vypadá v reálu. Rozdíly oproti tiskovému snímku jsou patrné na první pohled, aneb takhle se klame zákazník.

A právě ta jasně ukazuje, jak tito čínští výrobci klamou zákazníky, jelikož v reálu telefon vypadá o poznání odlišněji (a ošklivěji), než na oficiální grafice. Rámeček kolem displeje sice není nijak velký, ale na bezrámečkový design či mírné zaoblení na okrajích rovnou zapomeňte.

Z hardwarové výbavy stojí za zmínku čip Helio X30, který doplní 4 nebo 6 GB RAM a 64/128GB interní úložiště. Na zadní straně najdeme blíže nespecifikovaný duální fotoaparát s čipy od Sony. Cena telefonu zatím zveřejněna nebyla, ale podle našich odhadů by se stejně jako v případě modelu Leagoo Kiicaa měla pohybovat okolo hranice 300 dolarů (cca 7 100 Kč).

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku