Domů » Bleskovky » Další parazit Galaxy S8: Bluboo chystá kopii, která klame zákazníka

Další parazit Galaxy S8: Bluboo chystá kopii, která klame zákazníka

Před několika hodinami jsme vás informovali o tom, že čínská značka Leagoo chystá kopii modelu Galaxy S8, která však nabídne o poznání horší hardware a design zřejmě v reálu také nebude tak atraktivní, jako na tiskových materiálech. A zdá se, že zcela stejnou cestou se vydá i další čínský výrobce Bluboo.

Kopírka: Bluboo S8 vypadá na oficiálním snímku… stejně jako Galaxy S8
Kopírka: Bluboo S8 vypadá na oficiálním snímku… stejně jako Galaxy S8

Skoro se zdá, jako by obě tyto společnosti dostaly displej od stejného výrobce – obě se totiž v tiskové zprávě chlubí poměrem stran 18:9 a u obou panelů najdeme shodné rozlišení 720 x 1440 px. Ani značka Bluboo se nebála vykrást grafiku kampaně k Samsungu Galaxy S8 a parazitovat na jméně tohoto modelu. Tisková obrázek jako by z oka vypadl tomu, který používá Samsung, nicméně zatímco Leagoo zůstalo jen u oficiálního renderu, kterým klame zákazníky, Bluboo rovnou zveřejnilo fotografii reálného zařízení.

A takhle Bluboo S8 vypadá v reálu. Rozdíly oproti tiskovému snímku jsou patrné na první pohled, aneb takhle se klame zákazník.
A takhle Bluboo S8 vypadá v reálu. Rozdíly oproti tiskovému snímku jsou patrné na první pohled, aneb takhle se klame zákazník.

A právě ta jasně ukazuje, jak tito čínští výrobci klamou zákazníky, jelikož v reálu telefon vypadá o poznání odlišněji (a ošklivěji), než na oficiální grafice. Rámeček kolem displeje sice není nijak velký, ale na bezrámečkový design či mírné zaoblení na okrajích rovnou zapomeňte.

Z hardwarové výbavy stojí za zmínku čip Helio X30, který doplní 4 nebo 6 GB RAM a 64/128GB interní úložiště. Na zadní straně najdeme blíže nespecifikovaný duální fotoaparát s čipy od Sony. Cena telefonu zatím zveřejněna nebyla, ale podle našich odhadů by se stejně jako v případě modelu Leagoo Kiicaa měla pohybovat okolo hranice 300 dolarů (cca 7 100 Kč).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

17 komentářů

 1. Problém je, že na originální S8 běží Android zatímco na těchto padělcích… oh wait a second :) A to je pro Samsung velký problém. Číňani z vysoka se*ou na duševní vlastnictví. Ale iPhone vykrást nemůžou/neumí :)

  • Pacik (neregistrovaný)

   „Ale iPhone vykrást nemůžou/neumí“

   To myslíš vážně? V čínských obchodech najdeš desítky kopií iPhonu, které mají do detailů stejně ošklivý design, jako originál, mnohdy i každý nápis, atp… Jediné co nedokážou, je ukrást systém, nicméně dost zdařile upravují android, tak že běžný uživatel nemá šanci na první pohled nic poznat…
   Takže ano, „základ“ OS neukradnou, ale dokážou udělat dost těžce rozpoznatelnou kopii, což každému, kdo si takový padělek koupí, bohatě stačí…

   • Nepřeqapils, za ty roky jsem zvyklý, že lidi jako ty nechápou, že HW je pouze 50% celku a tudíž, i kdyby ty padělky byly na pohled sebedokonalejší, po prvním zapnutí je ten paskvil jménem Android spolehlivě odhalí. Zatímco todle, když se to udělá šikovně, oklame mraky lidí.

 2. To Bluboo je teda hnus :D

 3. Svobdňi Prežident Vašek Lahev (neregistrovaný)

  najväčší parazit je samsung

 4. Fenix (neregistrovaný)

  Prostě origo S8 je King.!!!
  Kdo na něj nemá at si komentuje lumiji a bluboo bla blu lu…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *