Domů » Bleskovky » Další ohebný telefon od Samsungu? Podle patentu ho půjde nosit jako hodinky

Další ohebný telefon od Samsungu? Podle patentu ho půjde nosit jako hodinky

Samsung aktuálně řeší nezáviděníhodnou situaci s kvalitou skládacích smartphonů Galaxy Fold. Ty již mělo původně možné být touto dobou předobjednávat, avšak po sérii poruch zařízení poskytnutých recenzentům zřejmě bude muset dojít k významnějšímu zásahu do konstrukce telefonu.

Pokud se však problémy povede uspokojivě vyřešit, možná se dočkáme dokonce rozšíření portfolia skládacích přístrojů. Samsung si totiž patentoval zajímavý přístroj, který by měl představovat jakýsi hybrid mezi smartphonem a chytrými hodinkami. Díky redaktorům serveru LetsGoDigital máme i rendery možného přístroje vycházející z patentové dokumentace zveřejněné v březnu.

Netradiční poměr stran asi nepotěší

Myšlenka na telefon obtočitelný kolem ruky určitě není špatná. Jde o poměrně logické využití technologie ohebných displejů. Smartphone by takto byl vždy doslova po ruce a mohl by zároveň suplovat roli chytrých hodinek. Jak je však patrné z renderů, aby bylo možné komfortně nosit telefon na ruce, nemohl by být příliš široký.

samsung foldable phone render patent 05
Protáhlý displej asi ne každý ocení… (Zdroj: LetsGoDigital)

Naopak délka musí být relativně velká, aby přístroj na zápěstí komfortně držel. Výsledkem je tedy značně „nudlovitý“ poměr stran, který by zřejmě byl dosti nepraktický v běžném provozu.

Co se týče konstrukce telefonu, kromě ohebného displeje ústřední prvek tvoří soustava článků umožňujících ohyb celého přístroje. Ty by byly na produkčním zařízení například z nerezové oceli a na zadní straně by je zakrýval plát z flexibilní umělé hmoty. Zajímavé je, že podle patentu by se tato konstrukce měla přirozeně „rolovat“, což by bylo podpořeno také silnými magnety na obou koncích přístroje. To by sice mělo zajistit bezpečné umístění na zápěstí, avšak pro použití v narovnané poloze by to bylo spíše na škodu. Proto patent předpokládá použití posuvného přepínače, který by konstrukci uzamkl a zabránil jejímu samovolnému svinutí.

Jestli se smartphonu s touto konstrukcí vůbec někdy dočkáme, není jasné. Již z patentu je však patrné, že by asi nešlo o přístroj pro každého. Nejen kvůli pravděpodobně vysoké ceně, ale také značně svéráznému designu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

4 komentářů

  1. to bude bouchat :D

  2. To zas bude shit jako fold :)

  3. Že by se konečně dalo aspoň částečně přiblížit tomu co před mnoha léty aspoň vymyslela Nokie?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).